תנועת אומץ היא גלגולה השני של עמותת אמיתי map

חזור
דף קודם
דף הבית
 

 

X הסתר תפריט
 

 

אורה רובינשטיין

יו"ר ועדת האותות אומ"ץ

בטקס חלוקת אות אומ"ץ 2007

5/9/07
אורה רובינשטיין
תצלום: דורון טל

מכובדי

מאחר וסדר הדברים השתבש, אני הולכת לקצר ולספר לכם אך ורק על פעילותה של ועדת האות.

רציתי לומר לכם כמה דברי נחמה אחרי דבריו הקשים של אריה. לא הכל אבוד לא הכל שחור. לעינינו, בכל זאת, יש משקפיים וורודות ואנחנו מסתכלים על החברה הישראלית עם מעט אופטימיות. ובמסגרת הראיה האופטימית הזאת פעלה גם ועדת האות.

לחם חוקה היום יומי של עמותת אומ"ץ הוא המאבק העיקש בשחיתות. אולם, אחת לשנה אנו מתכנסים, כדי להביע את תודתנו ואת הוקרתנו, בפני קומץ קטן של אנשים, יחידי סגולה, שמגלמים בעיננו את פניה היפות של החברה הישראלית.

דווקא השנה, כשמספר מקרי השחיתות הרקיע שחקים, לשמחתנו "ועדת האות", התברכה בעבודה מרובה. השנה, קיבלנו מספר המלצות רב מהרגיל, למתן האות למועמדים רבים וראויים.

בעת תהליך הבחירה , עמדו כנר לרגלנו כמה וכמה עקרונות:

חיפשנו מועמדים שפועלים מתוך מחויבות אישית לתפקידם,אך שפועלים מעל ומעבר למצופה מהם במסגרת התפקיד הרשמי שהם ממלאים.

חיפשנו מועמדים שחותרים למען חברה צודקת יותר, למען מנהל ציבורי תקין, למען צדק משפטי, יושר, הגינות ושקיפות וחיפשנו כמובן מועמדים שנאבקים בכל תופעה של שחיתות.

"ועדת האות", עשתה כמיטב מאמציה לבחור במועמדים מ"משבצות " שונות של חיינו הציבוריים: כך נבחרו המועמדים: מהרשות המחוקקת, השלטון המרכזי או המקומי, התקשורת הכתובה או האלקטרונית, חושפי שחיתויות שסיכנו עצמם, ופעילי עמותות חברתיות.

על אף ש"כלות וחתני האות" באים ממגזרים שונים ,מצאנו שלכולם מכנה משותף רחב למדי. ודאי לא תופתעו לשמוע שאצל כולם עוברים כחוטי השני: חוסר יכולתם להעלים עין או להתפשר עם תופעות שליליות בחיינו. כולם התברכו במנה גדושה של אכפתיות ותחושת אחריות לכל הקורה סביבם. הם נכונים להיאבק ללא פשרות נגד נורמות חברתיות פסולות. ועל כן, לא אחת נתקלו הם בחומות של עוינות מופגנת כלפיהם.

הערב, בטקס זה, עמותת אומ"ץ מבקשת להביע את תודתה המיוחדת לכם "כלות וחתני אות העמותה", על מפעלכם האישי המיוחד.

אנו מודים לכם שכיבדתם אותנו בנוכחותכם ושניאותם לקבל את אות העמותה.

יש לנו כלפיכם משאלת לב אחת: אנו תקווה שגם אתם, כמו קודמכם מהשנים עברו, תתמידו במאבקכם - למען כולנו.

אנחנו נמשיך לעודד אתכם, ובכוחות משותפים - אם כי בדרכים שונות, נמשיך במאבקנו, עד הפיכת רשויות השלטון ומוסדות החברה של ישראל למקור גאווה לכולנו.

תודה רבה לכם

וערב טוב לכולם.

 
הצטרף/תרום לעמותת
תרומה לעמותת אומץ

הקלק לקבלת פרטים

 

נפתח משרד

מחוז חיפה והצפון

מה קרה ב-עמותת אמיתי ?
ביקורת על תנועת אומ"ץ

חברי אומ"ץ פעלו במשך שנים בניגוד לתקנון

תקנון אומ"ץ מיום הקמתה היה תקנון מצוי, לפיו חובה לדחות אסיפה כללית בשבוע אם אין מניין. חרף זאת חברי אומ"ץ התעלמו מהוראת תקנון זו כפי שמומחש בפרוטוקול האסיפה הכללית משנת 2012. זה נוהג פסול שהשתרש במשך שנים, תוך התעלמות מופגנת מביקורת שנכתבה ונאמרה במפורש ע"י חלק מחברי העמותה. הנהלת אומ"ץ התעלמה גם מהפרת הוראות נוספות של התקנון, שמחייב את כלל חברי העמותה.


© כל הזכויות שמורות

אפשר להפיץ דף זה באמצעות דואר אלקטרוני, לשמור במחשב האישי, להוריד משרת אינטרנט ולהציגו בפני קהל. כל זאת מבלי לשנות או לפגוע במבנה הדף.
על דף זה חלים חוקי זכויות יוצרים. אין לערוך אותו ו/או לעשות בו כל שימוש שלא למטרות שלשמן נועד.