תנועת אומץ היא גלגולה השני של עמותת אמיתי map

חזור
דף קודם
דף הבית
שימושון - תפריט משני
 

 

X הסתר תפריט
 
מה קרה ב-עמותת אמיתי ?

תנועת אומ"ץ: מי אנחנו?

אומ"ץ - אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי הינה עמותה רשומה (ע"ר) הפועלת, לכאורה, במטרה להגן על איכות החיים של כל תושבי המדינה. העמותה הוקמה בשנת 2003, על ידי בעלי מקצועות חופשיים, אנשי עסקים, גמלאים משרות המדינה (כולל קציני משטרה בכירים לשעבר) ופעילים בארגונים חברתיים אחרים, אשר חשו בצורך להקים גוף אזרחי, עצמאי ובלתי תלוי, שישרת את האינטרס הציבורי בקידום מנהל תקין וכן צדק חברתי ומשפטי.

עמותת אומ"ץ אינה אמורה לטפל בעניינים אישיים של הפונים אליה, אלא רק בנושאים עקרוניים הנוגעים לכלל הציבור, או לאוכלוסיה מסויימת. העמותה רשומה לכאורה כדין ואושרה כמלכ"ר. חברי העמותה פועלים לכאורה בהתנדבות, ללא תגמול חומרי. קברניטי העמותה טוענים כי על מנת לשמור על עצמאות מלאה, אין העמותה נעזרת בסיוע ממשלתי כלשהו ואינה מקבלת תרומות מקרנות המכתיבות לה את סדר היום. פעילות העמותה מתפרשת לכאורה על מגוון נושאים הנוגעים לחברה, לסביבה ולבריאות של תושבי מדינת ישראל.

רבים מחברי העמותה ציפו (לדאבונם לשווא) כי העמותה תנקוט במהלכים שיש בהם כדי להוביל את החברה בישראל למצב של שיתוף פעולה בין ארגונים, תוך שמירת עצמאותם. חברים אלו תמכו בחיזוקן של קואליציות בקרב המגזר השלישי שפועלות למען חברת בת קיימא, כדי להעצים את רצונו של העם במגעיו עם המגזר הראשון (הממשל) ועם המגזר השני (בעלי ההון והעסקים).

 

 

האמת על תנועת
הלוגו של תנועת אומץ

הקלק לקבלת פרטים


ביקורת על תנועת אומ"ץ

חברי אומ"ץ פעלו במשך שנים בניגוד לתקנון

תקנון אומ"ץ מיום הקמתה קובע כי חובה לדחות אסיפה כללית בשבוע אם אין מניין. חרף זאת חברי אומ"ץ התעלמו מהוראת תקנון זו כפי שמומחש בפרוטוקול האסיפה הכללית משנת 2012. זה נוהג פסול שהשתרש במשך שנים, תוך התעלמות מופגנת מביקורת שנכתבה ונאמרה במפורש ע"י חלק מחברי העמותה. הנהלת אומ"ץ התעלמה גם מהפרת הוראות נוספות של התקנון, שמחייב את כלל חברי העמותה.

© כל הזכויות שמורות

אפשר להפיץ דף זה באמצעות דואר אלקטרוני, לשמור במחשב האישי, להוריד משרת אינטרנט ולהציגו בפני קהל. כל זאת מבלי לשנות או לפגוע במבנה הדף.
על דף זה חלים חוקי זכויות יוצרים. אין לערוך אותו ו/או לעשות בו כל שימוש שלא למטרות שלשמן נועד.