פעילויות אומ"ץ , כפי שפורסמו בעיתונות
הארצית, המקומית והאלטרנטיבית

קישור מאתר זה אין בו כדי להעיד כי אומ"ץ מתואמת או מסכימה עם פעולות מפרסם כלשהו

סוכן מיוחד (ועשיר מאוד)
הארץ - יוסי מלמן - 23 ינואר 2008
היועץ המשפטי מתלבט כיצד להכריע סופית בתיק החקירה נגד מנכ"ל התעשייה האווירית לשעבר, משה קרת. ממצאיהם של מבקר המדינה, משרד הביטחון והמשטרה חשפו קשרים תמוהים בין קרת לסוחר נשק, שהרוויח במשך השנים עשרות מיליוני דולרים. החקירות פותחות צוהר לשיטת העבודה של התעשייה האווירית ברוסיה - כולל שלל "תשלומים מיוחדים" שמטרתם אחת - לסגור עסקאות
המידע על קשריו של קרת עם הסוכן הגיע לעמותת אומ"ץ, שב-2004 הגישה באמצעות עו"ד פנחס פישלר תלונה ליחידה הארצית לחקירות הונאה. התלונה שכבה כאבן שאין לה הופכין. . . חלק מממצאיו החמורים של מבקר המדינה על הקשרים בין קרת לסוכן התפרסמו בדו"ח. . . המשטרה, מצדה, שוב התמהמהה בפתיחת חקירה. . . הסחבת נמשכה, עד שדנינו עבר תפקיד. . . העסקת הסוכנים נועדה ליצור חיץ בין היצרן ללקוח - כדי שהיצרן יוכל לרחוץ בנקיון כפיו במקרה שמתעורר חשד למעשים לא כשרים. . . במשך 11 שנה "שילמו התעשייה האווירית ו'אלתא' לסוכן מיליוני דולרים". . . ממצא נוסף מעורר תמיהות, המצביע על מערכת הקשרים הענפה שפיתח הסוכן עם קרת, הוא זה שאיפשר לו "לקבל עמלה מכל העסקאות שנקשרו בחבר המדינות על ידי מקדמי שיווק אחרים של התעשייה האווירית - גם אם לא היתה לו תרומה לעסקאות אלה". . . מעלליו של הסוכן היו ידועים לעובדים רבים בתעשייה האווירית . . . ואולם קרת ומנהליו הבכירים התעלמו ממחאותיהם והיו אף פעמים ש"הענישו" את המתלוננים . . . השאלה החשובה ביותר היא מדוע נהגה כך התעשייה האווירית בכלל והמנכ"ל קרת בפרט? . . .

לאן נעלם התיק של אלי לנדאו?
הארץ - יובל יועז - 23 ינואר 2008
החקירה נגד בכירים בחברת החשמל, כולל היו"ר, מילאה ארגזים רבים בניירת, אבל כאשר הוגש ערר על ההחלטה לסגור את התיק, התקשתה פרקליטות המדינה לאתר את החומרים. . .
את הערר הגישה עמותת אומ"ץ ליועץ המשפטי לממשלה מני מזוז כבר באוקטובר האחרון, לאחר שפורסמה החלטת פרקליטות מחוז תל אביב, ובראשה פרקליטת המחוז רות דוד, לסגור את תיקו של לנדאו. . . ואולם מנהלת תחום העררים בפרקליטות המדינה, עו"ד אתי כהנא, השיבה ל אומ"ץ . . . "ניסיוני לאתר את התיק לפי שם הנילון בלבד לא צלח" . . .

. . . ב אומ"ץ התעורר החשד שמישהו מנסה לטאטא את תיק לנדאו מתחת לשטיח, ולכן הוחלט לערב שוב את מזוז וגם את פרקליט המדינה החדש, משה לדור. "כל ההתנהלות בפרשה זו נראית לנו בלשון המעטה מוזרה ביותר", כתבה לשניים עו"ד גבעולי, "מחלקת העררים מבקשת מאתנו לספק לה מספר תיק ונתונים נוספים שאינם יכולים להיות כלל בהישג ידנו. אנו נדהמים מהסחבת בטיפול בערר שהגישה אומ"ץ , ומצפים שתשימו קץ להתנהלות התמוהה של תחום העררים בפרקליטות המדינה". . .

הפרשה הגיעה לסיומה הזמני בשבוע שעבר, כשעו"ד מנחם מזרחי מפרקליטות מחוז תל אביב מסר את מספר התיק . . . הארגזים, תודה לאל, נמצאו.

לחקור את "פרשת קרמשניט"
אומדיה - שי ברק - 22 ינואר 2008
יש לחקור יסודית ומהר את הטענות כי אי קידומו של סנ"צ ארליך (קרמשניט) קשור לחשיפתו את פרשת פריניאן
התנועה למען איכות השלטון ותנועת אומ"ץ, בראשות העיתונאי, אריה אבנרי, פנו לשר לביטחון פנים בדרישה לבדוק את נסיבות אי קידומו של סנ"צ ארליך. גם יו"ר השדולה למען חושפי שחיתויות, ח"כ אריה אלדד מהאיחוד הלאומי, פנה במכתב לשר דיכטר בדרישה לבדוק את הנושא. . .

אבנרי לפרידמן: מנע שחיקת מעמד מערכת המשפט
nfc - זאב קם - 20 ינואר 2008
יושב-ראש הנהלת אומ"ץ פנה לשר המשפטים וביקש ממנו שיבהיר לציבור הרחב את העובדות לאשורן, בעקבות מכתבה של נשיאת בית משפט השלום לנשיאת בית המשפט העליון
יושב-ראש הנהלת עמותת אומ"ץ, אריה אבנרי שלח היום (א', 20.01.08) מכתב לשר המשפטים, פרופסור דניאל פרידמן. במכתבו מציין אבנרי את הפגיעה החמורה שספגה מערכת המשפט בעקבות המכתב ששיגרה נשיאת בית המשפט בתל אביב אל נשיאת בית המשפט העליון . . .

בג"צ דחה דרישת אומ"ץ לחשוף החשדות נגד ליברמן
משה ריינפלד - חדשות מחלקה ראשונה - 16 ינואר 2008
בית המשפט הגבוה לצדק דחה עתירה שהגישה עמותת אומ"ץ לחייב את היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז לפרסם את עיקרי החשדות שעליהם מתנהלת חקירה פלילית נגד ח"כ אביגדור ליברמן ולפרסם דוח ביניים שיסכם את עיקרי הממצאים שהועלו בחקירה.
. . . אומ"ץ טענה כי על היועץ המשפטי לממשלה מוטלת חובה לפרסם את עיקרי ממצאי החקירה הפלילית, בגלל זכותו של הציבור לדעת על מה מתנהלת החקירה שנים כה רבות. החלטת היועץ המשפטי לממשלה שלא לפרסם כל מידע או דוח ביניים אינה סבירה בעיניה ואינה מידתית. . .

בתגובה, טען היועץ המשפטי לממשלה, באמצעות עו"ד דנה בריסקמן, כי אין מקום להורות לרשות החוקרת למסור את המידע המצוי בידיה קודם שהסתיימה החקירה בעניינו של ליברמן.

בפסק הדין שדחה את העתירה כתב השופט ריבלין כי "די בחשש זה שעליו מצהיר היועץ המשפטי לממשלה כדי להביא לדחיית העתירה, שכן התועלת בגילוי חלקי היום קטנה מן הנזק הבלתי הדיר שעלול להיגרם לחקירה".

השופט הוסיף כי "אין להקל ראש בטענת העותרת כי התמשכות החקירה במשך שנים כה רבות מעוררת קושי..."

אומ"ץ : רב המיודד עם שקלאר זוכה לעודף זמן-מסך
עידן יוסף - חדשות מחלקה ראשונה - 16 ינואר 2008
. . . העמותה מבקשת מן השר כי יבחן את הנושא על יסוד הממצאים שהתקבלו, כדי לוודא שאמנם יישאר האיזון הנדרש על פי כללי המינהל התקין.
עמותת אומ"ץ פנתה (יום ד', 16.1.08) ליצחק הרצוג, השר הממונה על יישום חוק רשות השידור, בדרישה לבדוק האם אכן מקבל הרב אבי גיסר, ידידו של מנכ"ל רשות השידור, מרדכי שקלאר, זמן-מסך רב בתוכנית "פוליטיקה" בערוץ הראשון.

פסיכיאטר החשוד בפלילים מאשפז בכפייה
משה ריינפלד - חדשות מחלקה ראשונה - 16 ינואר 2008
עמותת אומ"ץ דורשת ממזוז למנוע מסגן הפסיכיאטר של מחוז מרכז לחתום על צווי אשפוז בכפייה עקב חשד שקיבל טובות הנאה
עמותת אומ"ץ ביקשה (יום ד', 16.1.08) מהיועץ המשפטי לממשלה להורות על הפסקת הנוהג של סגן הפסיכיאטר של מחוז מרכז לחתום על הוראות אשפוז בכפייה במוסדות של חולי נפש עקב שהותה של הפסיכיאטרית המחוזית בחופשת מחלה.

מקורבים התמנו לוועדת האיתור למנהל המינהל
יואב יצחק - מחלקה ראשונה - 16 ינואר 2008
השניים שמונו: עו"ד תמי רווה ויונתן בשיא המינוי בוצע לפי החלטת שר הבינוי והשיכון זאב בוים
. . . נודע, כי בשיא ועורכת הדין רווה, נחשבים לידידים של ראש הממשלה, אהוד אולמרט. הקמת ועדת האיתור נעשתה בהנחיית היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, וזאת נוכח פניית עמותת אומ"ץ. עתה, כאמור מתברר, כי בוים התחכם להנחיית היועץ המשפטי לממשלה, ומינה חברי ועדה הנגועים בניגודי עניינים.


דיווח קודם

מירו: שקלאר משבץ נושאי חברה בשעות שפל
Nfc חדשות מחלקה ראשונה - 15 ינואר 2008
מיקי מירו, עיתונאי ועורך ברשת ב' המגיש את "שעת חברה", התייחס לראשונה בפומבי לפגיעת מנכ"ל רשות השידור בתוכנית: "כבר 30 שנה אני מטפל בנושאים החברתיים, ואני מחויב לשמור שהרדיו הציבורי יעסוק בהם", אמר מירו שנכח בדיון של ועדת החינוך, התרבות והספורט בכנסת.
לפני מספר חודשים ננזף שקלאר על-ידי ראש הממשלה, אהוד אולמרט, באמצעות מזכיר הממשלה, עובד יחזקאל, על-כך שבתוכנית "שעת חברה" שודר, בשידור חי, טקס של עמותת אומ"ץ - ובמהלכו הושמעה ביקורת חריפה על השחיתויות של אולמרט. עתה, נראה, מנסה שקלאר להפיס את דעתם של אולמרט ואנשיו, ולהביא לפגיעה קשה בתוכנית זו.

קיצור המגזין החברתי ברשת ב’: לצורך שיבוץ תוכנית ספורט או מפאת רדיפה פוליטית?
ליאור ליברובסקי - אייס - 14 ינואר 2008
רשות השידור מקצרת לשעה את המגזין החברתי ’שעת חברה’, המשודר ברשת ב’ מזה 14 שנה
 • עמותת אומ"ץ: "סתימת פיו של עורך התוכנית ואורחיו המותחים ביקורת חריפה על כשלי מלחמת לבנון"
 • גורמים ברשות: "רדיפה פוליטית לקראת דו"ח וינוגרד"
 • מרדכי שקלאר: "התקבלה החלטה שכל המגזינים יהיו באורך של שעה, על מנת לפנות מקום לטובת משדרים אחרים שהיו חסרים בלוח"
 • "לבדוק מעורבות יחזקאל בענייני רשות השידור"
  זאת קם - Nfc חדשות מחלקה ראשונה - 13 ינואר 2008
  בתלונה שהגיש אריה אבנרי, יושב-ראש הנהלת אומ"ץ , אל מבקר המדינה נטען כי מזכיר הממשלה, עובד יחזקאל, נוהג לכאורה להתערב בענייני רשות השידור
  בתלונה שהגיש אריה אבנרי, יושב-ראש הנהלת אומ"ץ , אל מבקר המדינה נטען כי "על-פי מידע שהצטבר בעמותת אומ"ץ, נוהג לכאורה מזכיר הממשלה, עובד יחזקאל, להתערב מאחורי הקלעים בענייני רשות השידור, הן בתוכניות ובמשדרים והן במינויים לתפקידים בכירים". . . "הדוגמה האחרונה קשורה כנראה בהנחייתו של מנכ"ל רשות השידור, מרדכי שקלאר, לפני כמה ימים, לקצץ בתוכניתו השבועית של מיכאל מירו, 'שעת חברה', המעניקה פתחון-פה לגופים וארגונים העוסקים בנושאים חברתיים ומייצגים את האוכלוסיות החלשות וקהילות פגועי הגורל". . .

  עמותת אומ"ץ מערערת על הסדרי התשלום ליאיר לפיד
  - מנוגדים לחוק הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו

  דה מרקר - יעל ולצר - 13 ינואר 2008
  עמותת אומ"ץ פנתה בסוף שבוע שעבר אל מנשה סמירה, מנכ"ל הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, בדרישה להסדיר את תשלום שכרו של יאיר לפיד עבור הגשת "אולפן שישי" בהתאם לכללי המינהל התקין.

  אומ"ץ : לזכיינית ערוץ 2 רשת אסור לשלם את שכרו של יאיר לפיד כמגיש חדשות
  גלובס - יעל גאוני - 13 ינואר 2008
  העמותה פנתה בעניין למנכ"ל הרשות השנייה, מנשה סמירה *
  הרשות בתגובה: "העניין בבדיקה ללא קשר לפניית אומ"ץ "
  אומ"ץ מערערת על סדרי התשלום של יאיר לפיד כמגיש מהדורת החדשות "אולפן שישי" של חברת החדשות של ערוץ 2. אומ"ץ פנתה בעניין בסוף השבוע למנכ"ל הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, מנשה סמירה בדרישה להסדיר את תשלום שכרו של יאיר לפיד עבור הגשת "אולפן שישי", בהתאם לכללי המינהל התקין.

  פורסם בידיעות חיפה - מקומון
  פורסם בידיעות חיפה - מקומון

  פרוייקט חינוכי - משפטי הראווה של עמותת אומ''ץ

  דיווח קודם | דיווח המשך

  החיים הבריאים של מנכ"ל מגן דוד אדום
  דה מרקר - גיא לשם - 11 ינואר 2008
  ביום שני שעבר בשעה שש בערב, כמה שעות לפני תום 2007, ציפצפו בבת אחת אלפי מכשירי הביפר של עובדי מגן דוד אדום ומתנדביו ברחבי המדינה

  לא היתה זו חלילה הודעת חירום או דיווח על תאונת דרכים, מסוג ההודעות המגיעות אל העובדים בשגרה - הפעם נוסחה ההודעה בלשון חגיגית במיוחד. . .

  בין נבחר לתפקיד בפעם הראשונה לפני כשנתיים וחצי, בהליך שעורר ביקורת קשה של מבקר המדינה. בעקבות עתירה של תנועת אומ"ץ חייב בג"ץ את מד"א לבצע הליך בחירה מחודש, בו זכה בין בקלות בזכות הדומיננטיות שלו בוועד הפועל של הארגון.

  מינוי בגוון פלילי . . .


  תצלום: תומר אפלבאום
  מר בין כובש את מד"א
  הארץ - גיא לשם - 11 ינואר 2008
  תשע נסיעות לחו"ל בשנתיים וחצי, החלטה שנויה במחלוקת על הקמת יחידת חילוץ מוטסת, מלחמות פנימיות עם העובדים ותקציב ענק של כחצי מיליארד שקל ב-2007. החיים הבריאים של אלי בין, מנכ"ל מגן דוד אדום

  מי כאן המנהל?
  הארץ - 11 ינואר 2008 עתירה לבג"ץ שהגישה עמותת אומ"ץ, לנוכח ממצאי המבקר על הליכי מינויו של בין למנכ"ל ב-2006, הביאה להחלטה עקרונית לפיה יותאמו תנאי הסף לבחירת מנכ"ל למד"א לאלו הנהוגים בחברות הממשלתיות. מפנייה לבית הדין לעבודה כנגד ההליכים למינוי בין שהגיש יו"ר ועד עובדי מד"א במחוז ירושלים, זוהר גלאי, באמצעות עו"ד מיכל רוזנבוים עולה כי במד"א החליטו דווקא להגמיש את תנאי הסף באופן שמעורר חשש שההגמשה פועלת לטובת בחירתו של בין.

  מזוז הנחה: ועדת איתור לבחירת מנהל לממ"י
  nfc - יואב יצחק - 10 ינואר 2008
  ההנחיה ניתנה בעקבות פניית אומץ, שהתריעה מפני הכוונה למנות את אחד ממקורבי אולמרט לתפקיד הבכיר. . .

  עובדים סוציאליים לעתיד פוגשים במציאות
  ערוץ 7 - טנא סמואל - 8 ינואר 2008
  בבית ספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה החליטו לקרב את הסטודנטים כבר בתחילת דרכם האקדמית לעמותות וארגונים חברתיים. באמצעות המפגשים המארגנים מקווים להפוך את הסטודנטים הצעירים לסוכני שינוי בחברה הישראלית.
  הקלק כדי לצפות בראיון אודות הפרוייקט החינוכי
  ראיון טלויזיוני שודר בערוץ 7
  8/1/2008 "היום עסקנו בנושא של טיפול המדינה בבעיית העוני. הסטודנטים ראו בפועל איך זה להיות חסר אמצעים במדינת ישראל", מסביר ד"ר עודד סושרד מיוזמי הפרוייקט.

  לכתבה המלאה | פרסום קודם | פרסום נוסף | מידע מטעם אומ"ץ אודות "המשפטים הציבוריים"


  ההחלטה בעניינו של הרב מצגר נדחתה
  nfc - רותי אברהם - 3 ינואר 2008
  הוועדה למינוי דיינים דחתה ב-3 שבועות את ההכרעה אם להדיח את הרב הראשי יונה מצגר הוועדה ערכה לרב שימוע אומ"ץ : לזרז ההדחה לפני ההחלפות בביה"ד הרבני הגדול  דיווח קודם | דיווח המשך

  דרישה לבדוק ניגוד העניינים באגודה למלחמה בסרטן
  nfc - זאב קם - 31 דצמבר 2007

  עמותת אומ"ץ תובעת לבדוק חשד לאי-סדרים וניגוד עניינים, לכאורה, באגודה למלחמה בסרטן בפנייתה למבקר המדינה ולשרי הבריאות והגנת הסביבה, העלתה העמותה שורה של שאלות המתבססות על כתבה ששודרה בערוץ 10 במוצאי שבת.

  עמותת אומ"ץ פנתה (יום א', 30.12.07) למבקר המדינה ולשרי משרד הבריאות והגנת הסביבה בבקשה לקבל תשובות על שורה של שאלות, שעולות מכתבה בעניין האגודה למלחמה בסרטן ששודרה במוצאי שבת בערוץ 10. מכתבה זו עולים חשדות למינהל בלתי תקין ולניגוד עניינים, לכאורה, בהנהלת האגודה למלחמה בסרטן. . .

  דיווח קודם | דיווח המשך

  אושר בקריאה טרומית: ייאסר פרסום שמו של חשוד בפלילים
  הארץ - שחר אילן ויובל יועז - 24 דצמבר 2007
  . . . תנועת אומ"ץ פנתה לפרידמן בבקשה שיפעל למניעת קבלת החוק, שלפיו ככלל לא יפורסמו שמו של חשוד או פרטים אודות חקירתו עד להגשת כתב אישום נגדו, אלא אם בית המשפט אישר את הפרסום בנימוק שהפרסום חיוני להתקדמות החקירה, או אם העניין הציבורי בפרסום גובר על הזכות לפרטיות. "אנו מודעים היטב לכך שיש מקום לשמור על שמו הטוב של אדם", כתב יו"ר התנועה אריה אבנרי לפרידמן, "ואולם אם מדובר באיש ציבור יש מקום לפרסם את הדבר ברבים בשל עקרון זכות הציבור לדעת". . .

  האם נתפר המכרז לתפקיד מנכ"ל נמל תל אביב?
  nfc - זאב קם - 24 דצמבר 2007
  עמותת אומ"ץ פנתה למבקרת עיריית תל אביב, חיה הורביץ, בדרישה לבדוק האם המכרז לתפקיד מנכ"ל נמל תל אביב לא נתפר, ביוזמת ראש העיר רון חולדאי, עבור קצין בכיר לשעבר בחיל האוויר.

  עמותת אומ"ץ למבקר המדינה:
  "החשב הכללי, שוקי אורן, היה מנוע מלקבל ההחלטה לוותר על מניות תנובה"

  עמירם כהן - TheMarker - 24 דצמבר 2007
  יו"ר עמותת אומ"ץ, אריה אבנרי, פנה בשבוע שעבר למבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס וביקש את התערבותו המיידית לבחינת מעורבותו של החשב הכללי שוקי אורן בהחלטת האוצר לוותר על החזקת המדינה ב-5.4% ממניות תנובה. ההחלטה גרמה לקופת המדינה הפסד כספי גדול.

  "לחקור חשד נגד אולמרט בפרשת הפטריארך"
  ערוץ 7 - שמעון כהן - 23 דצמבר 2007
  עמותת אומ"ץ הגישה תלונה ליוע"מ מזוז נגד רה"מ בפרשת בחירת הפטריארך היווני, והחשדות לפיהן עוכב המינוי בשל מעורבות מקורבו עו"ד מסר.

  עמותת אומ"ץ פנתה הבוקר ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד מני מזוז בבקשה שיורה למשטרה לפתוח בחקירה פלילית בחשד לכאורה בעבירות של זיקה פרטית, מרמה והפרת אימונים אשר נעברו ע"י ראש הממשלה או שרי ממשלה בפרשת מינוי הפטריארך היווני אורתודוקסי תיאופילוס השלישי.

  בפניית העמותה למזוז נאמר: "בכתבה שפורסמה בידיעות אחרונות ב- 5.10.07 נאמר בין השאר כי בשעתו עוכב מינויו של תיאופולוס ג'אנופולוס, כפטריארך היווני במקומו של איריניאוס הראשון, בשל סירובו לעסקת נדל"ן שאמורה היתה להתבצע באדמות הכנסייה בבית שמש. בעסקה זו היה מעורב עו"ד אורי מסר ידידו ומקורבו של ראש הממשלה אהוד אולמרט. . .

  פסיכיאטר המחוז: לחקור מות חולה בבי"ח "מזרע"
  הארץ - רן רזניק - 23 דצמבר 2007
  מצבה הגופני של בת 55 במחלקה הסגורה הידרדר - אך הרופאים נערכו למכות חשמל
  . . . בנובמבר פנה אריה אבנרי, יו"ר עמותת אומ"ץ, לפרופ' ישראלי וביקש ממנו שרק ועדות בדיקה חיצוניות ימונו במשרד הבריאות לבדיקת אירועים חריגים בבית החולים, במקום ועדות הבדיקה הפנימיות שממנה הנהלת בית החולים. אבנרי דרש עוד כי יהודק הפיקוח על חובת בתי החולים לדווח מידית למשרד הבריאות ולפסיכיאטר המחוזי על בריחת חולים ועל אירוע חריג בבית החולים, לרבות מקרים של פגיעה בחולים ומות מטופלים. . .

  הפרקליטות: ביניש לא יחקר
  ערוץ 7 - בני משה - 23 דצמבר 2007
  הפרשה נחשפה לראשונה ב-Nfc וכן בעקבות פניית תנועת אומ"ץ, אשר דרשה להעמיד לדין את עו"ד יחזקאל ביניש, בגין פרשת עמותת התזמורת הסימפונית ירושלים. עד להעברת הטיפול בפרשה לידי היועץ מזוז, נמנעו בכירי רשות המיסים מהגשת כתב אישום נגד עו"ד ביניש, בפרקליטות נרתעו מהעיסוק בפרשה וחלק מהפרקליטים אף פסל עצמו מהטיפול בה. כעת מודיעה המדינה כי לא תפתח חקירה נגד עו"ד ביניש.
  פרטים נוספים במאמר של רותי אברהם, ר' תגובות הקוראים
  ועוד בנושא: ביניש נחלץ מחקירה, בזכות אשתו.

  נדרש פיקוח צמוד של מומחה בריאות הציבור ברמת חובב
  local - אהוד אמיר - 20 דצמבר 2007
  אומ''ץ דורשת ממשרד הבריאות כי במועצה התעשייתית רמת חובב יועסק עובד בכיר, בוגר בריאות הציבור עם הסמכה לחומ''ס שיפקח על המפעלים על פי חוק
  יו''ר עמותת אומ''ץ, אריה אבנרי, פנה ל זאב פיש - מפקח ארצי לבריאות הסביבה במשרד הבריאות כי במועצה התעשייתית - רמת חובב יועסק עובד בכיר בוגר בריאות הציבור עם הסמכה לחומ''ס שיפקח על המפעלים על פי חוק.

  עמותת אומ"ץ: "אגסי לא הציג תוכנית עסקית אבל יקבל תמיכה ממשלתית"
  אורה קורן - דה מרקר / הארץ - 20 דצמבר 2007
  עמותת אומ"ץ פנתה אתמול לשר האוצר, רוני בר-און, בדרישה לפעול לפי כללי מינהל תקין במיזם המכונית החשמלית. את המיזם מקדם שי אגסי בתמיכת עידן עופר; החברה לישראל שבבעלות עופר החליטה להשקיע במיזם 6 מיליון דולר בשלב זה.
  עמותת אומ"ץ - אזרחים למען מינהל תקין וצדק חברתי - העלתה חשש כי הממשלה אימצה את הפרויקט מתוקף קשריו של עופר עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט. "על פי מידע שהגיע אלינו ממקורות מוסמכים, אולמרט ואתה דוחפים לזרז במסגרת קיצורי דרך את מילוי בקשתם של היזמים להטבות ממשלתיות. זאת, למרות שהם לא פעלו על פי המקובל", כתבו ראשי העמותה לבר-און. "בין השאר, לא הוגשה עד כה תוכנית עסקית ולא נערכו בדיקות שונות כמתחייב. אנו רואים בפעילות של ראש הממשלה ושלך שירות נוסף של השלטון להון, ומבקשים שהפעילות הממשלתית לגבי המיזם תהיה על פי כללי המינהל התקין".

  אומ"ץ למבקר: חקור המתרחש במח"ש
  ידידיה כהן - ערוץ 7 - 19 דצמבר 2007
  בעקבות דברי ראש מח"ש בדיון בכנסת, לפיהם "שוטרים מחפים איש על רעהו ומשבשים הליכי חקירה", קוראת תנועת אומ"ץ למבקר המדינה לחקור.
  . . . בדיון גילה ראש מח"ש, הרצל שבירו, בשעה שהתייחס למעשה הנקמה של שוטרים שניסו לפגוע בעבריינים בנהריה, כי "שוטרים מחפים איש על רעהו ומשבשים הליכי חקירה". . . בעקבות הדברים פנתה עמותת אומ"ץ למבקר המדינה השופט (בדימוס) מיכה לינדשטראוס, וכתבה לו כי "משטרת ישראל הזדרזה אמנם להכחיש את דבריו של ראש מח"ש שפגעו לטענתה בכלל ציבור השוטרים אך נראה לנו שבכך אי אפשר לעבור לסדר היום". . .

  מצגר מתנדנד על הכיסא כבר ארבע שנים
  הארץ - יובל יועז - 14 דצמבר 2007
  הליך הדחתו של הרב הראשי לישראל יונה מצגר מתפקידיו כדיין בית הדין הרבני הגדול וכחבר הוועדה למינוי דיינים ייכנס בקרוב לשלבים הסופיים: הוועדה למינוי דיינים תתכנס בעוד כשלושה שבועות, ב-3 בינואר, במטרה לדון בהמלצת שר המשפטים, הפרופ' דניאל פרידמן להדיחו מתפקידיו. זאת, בעקבות הממצאים שהתגלו נגדו בפרשת קבלת ההטבות בבתי מלון. בימים האחרונים שיגר מצגר התחייבות לבג"ץ כי לא ישוב לכהן כחבר בוועדה למינוי דיינים עד להחלטתה בשאלת הדחתו.

  כל הזכויות שמורות לעיתון הארץ

  ההתחייבות של מצגר באה בעקבות עתירת תנועת אומ"ץ, באמצעות עו"ד בעז ארד, בדרישה לחייב את שר המשפטים לפעול להדחת מצגר, כפי שהמליץ היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז בהחלטתו מאפריל 2006 שלא להגיש נגד מצגר כתב אישום פלילי. בעקבות ההתחייבות והכינוס הקרוב של הוועדה הסכימה אומ"ץ השבוע למחוק את העתירה. עם זאת, הודיעו באי-כוחו של מצגר, הפרופ' דוד ליבאי ועו"ד אלעד רט, כי אם הוועדה תחליט שלא להדיחו, "לא יהיה עוד מקום להמשך השעייתו העצמית".

  אומ"ץ ללינדנשטראוס: יש להאריך את תקופת הצינון של עובדי המדינה
  הארץ - אבי בר-אלי - 12 דצמבר 2007
  "חוק הצינון הנוכחי אינו עונה על הצרכים, ויש מקום לערוך בו שינוי יסודי ולהאריך את משך תקופת הצינון" - כך טוענת עמותת אומ"ץ. הטענה באה בעקבות הפרסום ב-TheMarker אתמול כי סגן החשב הכללי לשעבר, חגי מילר, מונה לסמנכ"ל בקבוצת עופר בטרם חלפה שנה מאז עזב את השירות הציבורי.

  דרישה לאכיפת החוק למניעת עישון
  ערוץ 7 - טליה רוט - 10 דצמבר 2007
  אומ"ץ תובעת לאכוף את החוק למניעת העישון במקומות ציבוריים והחשיפה לעישון, זאת אחרי שהתברר שהחוק אינו נאכף ונגרמים נזקים חמורים.
  עמותת אומ"ץ פנתה אתמול לשר הבריאות יעקב בן יזרי (גיל) בדרישה שיפעיל את סמכותו על פי החוק ויפעל בשיתוף עם משרד המשפטים והמשרד לבטחון פנים, לאכיפת החוק לעישון במקומות ציבוריים. זאת אחרי שהתברר שהחוק אינו נאכף ונגרמים נזקים חמורים לבריאות הציבור. . .

  בעקבות האח הגדול
  הארץ - יובל יועז - 6 דצמבר 2007
  מאגר מידע של "רשומה רפואית לאומית", שיכלול את כל המידע הרפואי שהצטבר על כל התושבים בישראל בכל תחנת טיפול רפואית מעורר סערה ציבורית.
  עוד לפני כניסתו של לדור לתפקיד, כבר הספיקו לפנות אליו השבוע הן התנועה לאיכות השלטון והן עמותת אומ"ץ, כל אחת ודרישותיה עמה. אומ"ץ , באמצעות עו"ד בעז ארד, דורשת מפרקליט המדינה הנכנס לפרסם את כל חומר החקירה שנאסף נגד אולמרט - ושפרסומו לא עלול לפגוע בהשלמות חקירה אפשריות - מאחר "שלנוכח נוסחה המצומק של החלטת המשטרה, נפגעה זכותו של הציבור לדעת מהן הראיות שמחזיקה המשטרה באמתחתה. במהלך בחינת החומר על ידי הפרקליטות אין להותיר את הציבור ללא כל מושג וידיעה על תוכנן של העדויות בתיק החקירה, ואין הצדקה להותירו בערפל קרב".

  עמותת אומ"ץ: זכות הציבור לדעת מהן הראיות נגד רוה"מ
  ערוץ 7 - 3 דצמבר 2007
  עמותת אומ"ץ טוענת כי 'זכות הציבור לדעת' נפגעת, בעקבות אי פרסום הראיות כנגד ראש הממשלה בעניין המכרז להפרטת בנק לאומי. עמותת אומ"ץ - אזרחים למען מינהל תקין וצדק חברתי ומשפטי, פנתה במכתב לפרקליט המדינה בנושא פרסום ממצאי החקירה נגד ראש הממשלה. . .

  "אומץ" מבקשת לפרסם את עיקרי ממצאי תיק בל"ל
  גלי צה"ל - 3 דצמבר 2007
  עמותת "אומץ" דורשת מפרקליט המדינה להורות על פרסום עיקר ממצאי החקירה נגד ראש הממשלה אולמרט בפרשת בנק לאומי. במכתב ששיגרה לפרקליט טוענת העמותה כי זכות הציבור לדעת כבר היום מה מופיע בתיק החקירה נגד אולמרט ולא להמתין להחלטת הפרקליטות. פרסום הממצאים, נכתב, לא יסב נזק לעבודת הפרקליטות ולחקירה מפני שזו נסתיימה. אין כל הצדקה להותיר את הציבור בערפל קרב במשך כל התקופה שתידרש לפרקליטות לבחון את חומר הראיות.

  למה לא הואשם אולמרט בבנייה לא-חוקית?
  nfc - איציק וולף 2 דצמבר 2007
  עמותת אומ"ץ פנתה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לקבל את תוצאות הבדיקה שערך משרד המשפטים ביחס לבנייה לא-חוקית במשק בבנימינה השייך למשפחת אולמרט מינהל מקרקעי ישראל נדרש להשיב האם אולמרט שילם עבור חריגת הבנייה הלא חוקית.

  "על מזוז להמליץ על כתב אישום נגד כרמל סלע"
  nfc - עידן יוסף - 2 דצמבר 2007
  אומ"ץ פנתה לשר הפנים בבקשה כי ימליץ להגיש כתב אישום נגד ראש מועצת חוף הכרמל, לאחר שמבקר המדינה מצא כי ביצע עבירות של תוספות בנייה רבות ללא התר.

  'לחקור פרשת בניה חריגה של מש' אולמרט'
  ערוץ 7 - בני משה - 2 דצמבר 2007
  עמותת אומ"ץ פנתה למזוז בבקשה לקבל תוצאות בדיקת משרד המשפטים בעניין בנייה ללא היתר ושימוש חורג במשק בבנימינה השייך למש' אולמרט.
  בפניית היועצת המשפטית של הנהלת אומ"ץ עו"ד גליה גבעולי, נאמר: "בכלי התקשורת פורסם, כי משרדך לא נקט כל צעדים כנגד ראש הממשלה אהוד אולמרט בגין בניה ללא היתר ושימוש חורג ממשקו בבנימינה, בהתאם חוק התכנון והבניה, תשכ"ה- 1965 (להלן: החוק). סעיף 208 (3) לחוק קובע כי ניתן להאשים במקרה כזה גם את בעל המקרקעין וכן את המשתמש בפועל. זאת ועוד, בינואר 2006 יצאה הנחייה לנציגי היועץ המשפטי לממשלה בוועדות התכנון, לפיה יש להרחיב את מעגל הנאשמים בעבירות על סעיף 208 לחוק.

  זליכה: אעתור לבג"ץ אם פרקליט המדינה יחליט לא להגיש תביעה
  הארץ - מוטי בסוק ויובל יועז - 29 נובמבר 2007
  החשב הכללי היוצא, ירון זליכה, הודיע אתמול כי יעתור לבג"ץ, אם פרקליט המדינה יחליט שלא להגיש כתב תביעה נגד ראש הממשלה אהוד אולמרט בפרשת בנק לאומי.
  לצד זליכה, הודיעה אתמול גם עמותת אומ"ץ שסיכמה עם זליכה על עתירה משותפת. "איננו רואים בהמלצת המשטרה סוף פסוק", הודיעה אתמול אומ"ץ , "ונמתין להכרעתו של לדור".

  מש' המשפטים בוחן סגירת תיק מנכ"ל התעשייה האווירית לשעבר
  הארץ - רוני זינגר-חרותי - 29 נובמבר 2007
  לפני כמה שבועות נמסר כי התיק נגד משה קרת בגין שוחד והפרת אמונים נסגר, אך מאז קיבל היועמ"ש כמה עררים בעניין
  במשרד המשפטים בוחנים כעת מחדש את ההחלטה לסגור את תיק החקירה בחשדות לשוחד והפרת אמונים נגד מנכ"ל התעשייה האווירית לשעבר, משה קרת. לאחר ההודעה על סגירת התיק, שהתקבלה לפני כמה שבועות, התקבלו אצל היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, כמה עררים, בהם ערר שהגישה עמותת אומ"ץ.

  דן מרגלית: ללכת לבחירות חדשות
  שגיב שטיינברג אומדיה 24 נובמבר 2007
  העיתונאי הבכיר, דן מרגלית, קובע בראיון ל"אומדיה": הממשלה עברה פאזה בתחום המדיני ובשחיתות ולכן עליה לסיים דרכה
  שגיב: אם בשחיתות עסקינן, אתה מכנה את המאבק בשחיתות כמלחמת בני האור בבני החושך, אם תוכל להסביר?
  דן מרגלית: נכון. בצד של בני האור נמצאים בית המשפט העליון, מבקר המדינה, החשב הכללי, אומ"ץ והגורמים שמבקשים לטהר את השלטון הישראלי מנגעי שחיתות שפשו בו בדרגות שונות וגם בדרגות הבכירות ביותר. בני החושך הם אלו שמנסים לקצץ בסמכויות בית המשפט העליון, מבקר המדינה ועוסקים בדבר שיש לו רק אח ורע רק בברה"מ הקומוניסטית. כל מי שנגד השלטון מוצג כבן אדם לא יציב בדעתו. זה דבר איום ונורא.

  מנכ"ל רשות השידור: קודם מאמן אישי על חשבון הרשות - עכשיו ייעוץ לרדיו ירושלים
  יעל ולצר The Marker 21 נובמבר 2007
  עמותת אומ"ץ, אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי, פנתה למבקר המדינה - השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס - בבקשה לבדוק את העסקתו של מוטי שקלאר, מנכ"ל רשות השידור, כיועץ לתחנת הרדיו ירושלים.
  לטענת פליצ'ה פלד, מנכ"ל העמותה, התברר להם כי באחרונה החל שקלאר לייעץ למנהלי רדיו ירושלים, לגבי ההיערכות של הבעלים הנוכחיים במכרז החדש לתחנות הרדיו האזוריות, שאמור להתפרסם בקרוב. "ייעוץ מעין זה מהווה לכאורה ניגוד עניינים בין תפקידו של שקלאר כמנכ"ל רשות השידור, לבין פעילותו החיצונית", נכתב במכתב. "על פי המידע המצוי בידינו ...

  "אגסי לא הציג תוכנית עסקית אבל יקבל תמיכה ממשלתית"
  מאת אורה קורן - הארץ 21 נובמבר 2007
  עמותת אומ"ץ מעלה חשש כי הסיבה לתמיכה במיזם המכונית החשמלית היא הקרבה בין אהוד אולמרט לעידן עופר המשקיע במיזם. משרד רה"מ: "אולמרט לא שוחח בעניין עם משפחת עופר"
  עמותת אומ"ץ פנתה אתמול לשר האוצר, רוני בר-און, בדרישה לפעול לפי כללי מינהל תקין במיזם המכונית החשמלית. את המיזם מקדם שי אגסי בתמיכת עידן עופר; החברה לישראל שבבעלות עופר החליטה להשקיע במיזם 6 מיליון דולר בשלב זה. עמותת אומ"ץ - אזרחים למען מינהל תקין וצדק חברתי - העלתה חשש כי הממשלה אימצה את הפרויקט מתוקף קשריו של עופר עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט.

  "למנוע התחברות הון ושלטון בפרויקט המכונית החשמלית"
  Nfc דרור מרום - 19 נובמבר 2007
  כך דורשת עמותת אומ"ץ "על-פי מידע שהגיע אלינו ממקורות מוסמכים", גורסת העמותה, "אהוד אולמרט ורוני בר-און דוחפים לזרז במסגרת של קיצורי דרך את מילוי בקשתם של היזמים - וזאת למרות שהם לא פעלו לפי המקובל"...

  "מיזם המכונית החשמלית? זה לא יעבוד"
  Ynet שחר הזלקורן - 19 נובמבר 2007
  הכנסת דנה היום (ב') בחזון המכונית החשמלית של שי אגסי. לבקשת אגסי, התקשורת לא הורשתה לסקר את הדיונים. "לא ברור על מה כל המהומה" אמרו מרבית הנוכחים, ואילו יו"ר איגוד יבואני הרכב הוסיף: "אני לא חושב שלאגסי יש את הטכנולוגיה הדרושה". במקביל פנתה עמותת אומ"ץ לשר האוצר בדרישה כי המיזם לא יהנה מהטבות שלא על-פי כללי המנהל התקין.

  הון ושלטון

  במקביל לדיון בכנסת, התריעה היום עמותת אומ"ץ - אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי - מפני קשר בין הון לשלטון בכל הנוגע למיזם של אגסי. במכתב ששיגר לשר האוצר, רוני בראון, אומר יו"ר העמותה אריה אבנרי, כי "על פי מידע שהגיע אלינו ממקורות מוסמכים, ראש הממשלה אהוד אולמרט ואתה דוחפים לזרז תוך קיצורי דרך את בקשתם של היזמים, למרות שלא פעלו על פי המקובל. בין השאר לא הוגשה עד כה תכנית עסקית ולא נערכו בדיקות שונות כמתחייב".

  לטענת העמותה, פנתה קבוצת היזמים בראשות שי אגסי ועידן עופר למשרדי ממשלה הנוגעים בדבר, בבקשה לקבל מענקים, הטבות והקלות למיניהן במסגרת התכנית להקים בארץ מיזם רכב חשמלי. "משפחת עופר זוכה בקביעות להטבות מפליגות על-ידי ממשלת ישראל בניצוחו של ראש הממשלה אהוד אולמרט", מוסיפים אנשי העמותה בדרישתם לפעול לפי כללי מנהל תקין, גם במקרה זה.

  "פרידמן כמו פיל בחנות חרסינה"
  הארץ מאת יובל יועז - 17 נובמבר 2007
  כך אמר בשבת השופט בדימוס מישאל חשין, בנאום חריף שנשא בכנס העמותה למשפט ציבורי בקיסריה, שבו תקף את יוזמות החקיקה של שר המשפטים. לטענת חשין, "הכנסת העבירה את חוק הקדנציות והח"כים לא הבינו בכלל על מה הם מצביעים; צמצום זכות העמידה - הג'ינג'י (עו"ד אליעד שרגא, יו"ר התנועה לאיכות השלטון, י"י) ייצא החוצה, תנועת אומ"ץ תצא החוצה, גם אם תהיה שחיתות בשלטון לא תהיה זכות עמידה; מתן סמכות לשר המשפטים להעביר תיקי משפט ממחוז למחוז - האם אני הוזה או שזה באמת קורה?"...

  אומ''ץ: לחקור קשר כספי בין אולמרט להירשזון בבחירות לעיריית ירושלים בשנת 1999
  הארץ מאת מוטי בסוק - 16 נובמבר 2007
  עמותת אומ"ץ פנתה אתמול בבוקר ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ולראש אגף החקירות במשטרה, ניצב יוחנן דנינו, בדרישה לחקור את מערכת הקשרים הכספיים בין ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לשר האוצר לשעבר במערכת הבחירות לראשות עיריית ירושלים ב-99' . . . אולמרט גייס, בסיוע הירשזון, תרומות לא חוקיות לכאורה מפעילים בליכוד לבחירות לעירייה. . . הסתדרות העובדים הלאומית הלוותה 200 אלף שקל לפריימריס של אולמרט בליכוד, כשהתמודד ב-99' ...

  אומ"ץ: לחקור קשרים כספיים לכאורה בין אולמרט להירשזון
  חדשות נענע 10 - 16 נובמבר 2007
  עמותת אומ"ץ פנתה ליועץ המשפטי לממשלה ולראש אגף החקירות במשטרה, בדרישה לחקור כספים שאולמרט קיבל לכאורה מההסתדרות במהלך התמודדות על ראשות עיריית ירושלים. לדברי יו"ר העמותה, אולמרט קיבל כ-200 אלף וחלק מהצ'קים שניתנו כפירעון מעולם לא ניפדו...

  אומ"ץ: לחקור קשרים כספיים לכאורה בין אולמרט להירשזון
  נענע 10 - - 15 נובמבר 2007
  עמותת אומ"ץ פנתה ליועץ המשפטי לממשלה ולראש אגף החקירות במשטרה, בדרישה לחקור כספים שאולמרט קיבל לכאורה מההסתדרות במהלך התמודדות על ראשות עיריית ירושלים. לדברי יו"ר העמותה, אולמרט קיבל כ-200 אלף וחלק מהצ'קים שניתנו כפירעון מעולם לא ניפדו עמותת אומ"ץ פנתה היום (חמישי) ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ואל ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב יוחנן דנינו, בדרישה לחקור קשרים כספיים לכאורה בין ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לשר האוצר לשעבר, אברהם הירשזון. לטענת יו"ר העמותה, אריה אבנרי, הסתדרות העובדים הלאומית הלוותה לפריימריז ...

  מעין אגם: "אני לא אחת שמחפשת שחיתות בכל מיני חורים, אבל אם אני נתקלת בה אני לא יכולה לשתוק"
  The Marker - - 15 נובמבר 2007
  "כשבישרו לי שקיבלתי את 'אות אומ"ץ לחושפי שחיתויות' הזמנתי כ-15 חברים ועובדים מההסתדרות", היא מספרת. "מרביתם הבטיחו שיגיעו, אבל יום לפני האירוע החלו להישמע תירוצים. בעיה רפואית במשפחה, יום הורים והיו גם אלה שאמרו דוגרי: 'תסלחי לי, אבל אני רוצה להמשיך לעבוד במקום הזה'. בסופו של דבר אף אחד לא בא". "הרגשתי מאוד מגוחכת. נעלבתי נורא. הרי לא היה לי אינטרס אישי, פשוט היה אכפת לי מארגון העובדים שבו הייתי מזכירת איגוד מקצועי הממונה על רווחה במקומות עבודה אחרים. חובתי המוסרית היתה לדאוג שמשאבי הארגון יגיעו ליעדם ...

  חשד למנהל לא תקין ברכבת ישראל
  Nfc חדשות מחלקה ראשונה - 15 נובמבר 2007
  עמותת אומ"ץ פנתה אל מבקר המדינה, מיכה לינדרשטראוס, בדרישה שיבדוק את תקינותם של מספר מכרזים שפורסמו על-ידי רכבת ישראל ובהם זכתה בשנים האחרונות חברת "דניה סיבוס". היקף המכרזים נאמד בכמיליארד שקלים. העמותה טוענת כי מנכ"ל הרכבת לשעבר, עופר לינצ'בסקי, שעמד בראש ועדות המכרזים נתמנה באחרונה כמנכ"ל חברת אפריקה ישראל-אירופה שהינה בבעלות איש העסקים, לב לבייב, שהוא גם בעליה של "דניה סיבוס". מקור הפניה ללינדנשטראוס טמון בכך שהוועדה לתשתיות לאומיות אישרה את פרויקט הענק של חישמול קווי הרכבת....

  אומ"ץ: לבדוק האם אולמרט החזיר ה"הלוואה"
  Nfc חדשות מחלקה ראשונה - - 15 נובמבר 2007
  עמותת אומ"ץ פנתה היום (ה', 15.11.07) אל היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ואל ראש אגף החקירות המודיעין והמשטרה, ניצב יוחנן דנינו, בדרישה לחקור את מערכת קשריהם הכספיים של אולמרט ושר האוצר לשעבר, אברהם הירשזון, במערכת הבחירות של סניף הליכוד בירושלים. לטענת עמותת אומ"ץ, על-פי מידע המצוי בידיה, הלוותה "הסתדרות העובדים הלאומית" סכום של 200000 שקלים לפריימריז של אולמרט כאשר התמודד בשנת 1999 לקדנציה שניה לראשות עיריית ירושלים. תמורת ההלוואה ניתנו המחאות ל"הסתדרות העובדים הלאומית" ממטה הבחירות של אולמרט שחלקן לא ...

  מעיין אגם
  ללכת עד הסוף
  הארץ - - 15 נובמבר 2007
  "כשבישרו לי שקיבלתי את 'אות אומ"ץ לחושפי שחיתויות' הזמנתי כ-15 חברים ועובדים מההסתדרות", היא מספרת. "מרביתם הבטיחו שיגיעו, אבל יום לפני האירוע החלו להישמע תירוצים. בעיה רפואית במשפחה, יום הורים והיו גם אלה שאמרו דוגרי: 'תסלחי לי, אבל אני רוצה להמשיך לעבוד במקום הזה'. בסופו של דבר אף אחד לא בא". "הרגשתי מאוד מגוחכת. נעלבתי נורא. הרי לא היה לי אינטרס אישי, פשוט היה אכפת לי מארגון העובדים שבו הייתי מזכירת איגוד מקצועי הממונה על רווחה במקומות עבודה אחרים. חובתי המוסרית היתה לדאוג שמשאבי הארגון יגיעו ליעדם ...

  חשד: מנכ"ל הרכבת לשעבר היטה מכרז
  Nfc חדשות מחלקה ראשונה - 15 נובמבר 2007
  עמותת אומ"ץ פנתה אל מבקר המדינה, מיכה לינדרשטראוס, בדרישה שיבדוק את תקינותם של מספר מכרזים שפורסמו על-ידי רכבת ישראל ובהם זכתה בשנים האחרונות חברת "דניה סיבוס". היקף המכרזים נאמד בכמיליארד שקלים. העמותה טוענת כי מנכ"ל הרכבת לשעבר, עופר לינצ'בסקי, שעמד בראש ועדות המכרזים נתמנה באחרונה כמנכ"ל חברת אפריקה ישראל-אירופה שהינה בבעלות איש העסקים, לב לבייב, שהוא גם בעליה של "דניה סיבוס". מקור הפניה ללינדנשטראוס טמון בכך שהוועדה לתשתיות לאומיות אישרה את פרויקט הענק של חישמול קווי הרכבת. ...

  השאלות של ירון דקל הביכו את שקלאר
  Nfc חדשות מחלקה ראשונה - 14 נובמבר 2007
  בתלונה זריזה שהגישה עמותת אומ"ץ ליו"ר רשות השידור, קבל יושב-ראש הנהלת אומ"ץ, אריה אבנרי, על הנזיפה שבאה בהמשך לתלונה שהגישה בנושא למבקר המדינה. אבנרי ציין במכתבו, כי שקלאר עצמו התראיין לא אחת בנושא הרפורמה ברשות השידור בה הוא מעורב אישית. "משום מה, הוא לא ראה בכך פסול, ובפנייתו אל המראיין יש מידה בלתי מבוטלת של התחסדות", טען אבנרי. בעקבות אותה תלונה, פנה גביש לשקלאר ודרש ממנו הסברים. "אין זה מתפקידה של עמותת אומ"ץ לחלק ציונים ו'מחמאות' על מידת התחסדות של עבדך הנאמן", השיב לו שקלאר. ...

  אומ"ץ: "שקלאר התערב בתכני ’הכל דיבורים’"; גביש: "מצב אסור של ניגוד עניינים"
  אייס - - 13 נובמבר 2007
  עימות בין משה גביש, יו"ר רשות השידור, לבין מרדכי שקלאר, מנכ"ל הרשות, בנושא ראיון שהתקיים בקול ישראל, בעקבות מכתב תלונה ששלח לפני כשבוע אריה אבנרי, יו"ר עמותת אומ"ץ, לגביש ובו קבל על התערבותו של שקלאר, לטענתו, בתכני התוכנית ’הכל דיבורים’ (רשת ב’). בתשובתו לתלונה קבע היום גביש כי "לשום נושא משרה ברשות אין עדיפות על כל אזרח אחר להתערב בתכני השידור כאשר הם מתייחסים אליו אישית. נהפוך הוא - במקרה כזה אל לו להתערב כיוון שאז הוא נקלע למצב אסור של ניגוד עניינים".

  ירון זליכה יסיים תפקידו בתוך חודש
  הארץ 10 נובמבר 2007 מאת מוטי בסוק, צבי זרחיה ושירות "הארץ"

  בראיון לערוץ 10 אומר החשב הכללי כי החליט לסיים תפקידו לאחר שחקירת המשטרה בעניין רה"מ הסתיימה ולאחר שהשלים הרפורמות שתיכנן
  החשב הכללי באוצר, ד"ר ירון זליכה, הודיע כי יסיים את תפקידו בעוד כחודש. בראיון שישודר בשבת 11/11/07 בערוץ 10 ושחלקים ממנו שודרו בערב שבת, אומר זליכה כי "לאחר שחקירת המשטרה נגד ראש הממשלה הסתיימה לא מכבר והממצאים מועברים לפרקליטות, ומשסיימתי את הרפורמות, הודעתי על כוונתי לפרוש מתפקידי בעוד חודש ימים."
  זליכה, ארכיון ניר קידר

  זליכה אמר כי הוא זה שקבע את מועד פרישתו וכי הוא בטוח שאם היה קובע מועד מאוחר יותר, הוא היה זוכה לגיבוי מצדו של מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס. לדבריו, "הגיבוי שהעניק לי המבקר במאבקים נגד השחיתות היה חד משמעי. אין מקום להטיל ספק בנכונות המבקר לעמוד כחומה בצורה במאבק נגד גל השחיתות השילטוני." . . .

  ההונאה של אילנה
  Nfc מחלקה ראשונה 9 נובמבר 2007 יואב יצחק

  אילנה דיין הבטיחה תחקיר על תיקי אולמרט, אך במקום זאת שידרה לצופי ערוץ 2 תשדיר שירות, שכלל פרטים והערכות שמרביתן כבר פורסמו בתקשורת במקום עובדות חדשות ומוצקות שידרה דיין הערכות ומסקנות בלתי מבוססות

  במשך 20 חודשים אנו עוסקים כאן בפרשות השונות של אולמרט. העמותה היחידה שליוותה תהליך זה, מתחילתו, הייתה אומ"ץ, ובראשה העיתונאי אריה אבנרי. דיין נמנעה במשך כל התקופה מלטפל בתיקי אולמרט, למרות שהיא מציגה את עובדה כתוכנית תחקירים מובילה. רק עתה, חודשים לאחר שכל תיקי אולמרט (שלושה מרכזיים: כרמיה, לאומי, פרשיות התמ"ת) הועברו לחקירת משטרה, מהינה דיין להרים ראש. מדוע לא טיפלה? מדוע לא תיחקרה? מדוע החסירה מצופי ערוץ 2 את המידע המתבקש? האם מדובר בעניינים כל כך זניחים שניתן לדלג עליהם?

  היועמ"ש לביטוח הלאומי נבחרה ללא מכרז
  Nfc חדשות מחלקה ראשונה 6 נובמבר 2007
  עמותת אומ"ץ שיגרה אל נציב שירות המדינה דרישה לעכב את מינוי עו"ד אורנה גייל ליועצת המשפטית לביטוח הלאומי מכיוון שלא התקיים מכרז פומבי לתפקיד, זאת בניגוד להוראות חוק שירות המדינה
  עמותת אומ"ץ פנתה אל נציב שירות המדינה, ד"ר שמואל הולנדר, בדרישה לעכב את מינויה של עו"ד אורנה גייל, היועצת המשפטית של הממונה על השכר, ליועצת המשפטית של המוסד לביטוח לאומי, בנימוק שנבחרה לתפקידה בדרך פסולה וללא מכרז פומבי. "במכרז פנימי שנעשה במוסד, טרם מינויה של עו"ד גייל, לא נבחר איש. הלכה פסוקה שכאשר מתקיים מכרז פנימי ואין מועמד מתאים, על הרשות הציבורית לקיים מכרז חיצוני, על-מנת לאייש את התפקיד בעובד הטוב ביותר, תוך שמירת שוויון הזדמנויות, על העדר שרירות ומשוא פנים ותוך ניתוק הליך ...

  האם בכירים ברכבת הקלה הוציאו כספים שלא כדין?
  הרשת המקומית אהוד אמיר  6 נובמבר 2007
  בעמותת אומ''ץ חושדים כי בכירים בפרוייקט הרכבת הקלה מבקשים להוציא כספים שלא כדין מהמדינה
  במכתב מפורט שנשלח היום ליועץ המשפטי לממשלה מבקשת עמותת אומ"ץ להכניס מייד את פרקליטות המדינה לסוד העניינים התמוהים המתרחשים בין פקידי מדינה לבין אנשי ההון והמשקיעים בקו הרכבת הקלה בירושלים. במכתבה טוענת העמותה כי החשכ"ל ד"ר ירון זליכה אישר בפניה שיש כוונה לתת לבוני קו הרכבת תוספת כסף (100 מליון ₪) כפיצוי נדיב, בלא ידיעתה ומעורבותה של פרקליטות המדינה. לגירסת זליכה מדובר במו"מ המתנהל בין פקידים לבין החברה, והוא אמור להסתיים בכך ששר האוצר, רוני בראון, יחתום על בקשה שהיא תועבר לועדת הכספים בכנסת לאישור.

  הטבות חריגות לחברת אינטל?
  הרשת המקומית אהוד אמיר  6 נובמבר 2007
  עמותת אומ"ץ תובעת ממבקר המדינה לחקור חשד להטבות חריגות לחברת "אינטל"

  חשד לאי סדרים חמורים ברכבת הירושלמית
  ערוץ 7 - 5 נובמבר 2007
  מנסחי המכרז לרכבת הקלה עברו לעבוד בחברות שזכו במכרז. פיצויי ענק משולמים לחברות על עיכובים שהן עצמן גרמו. באומ"ץ דורשים לחקור.
  באומ"ץ דורשים לחקור. עמותת אומ"ץ פנתה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד מני מזוז, בדרישה להורות על בדיקת חשדות לקיומה של מערכת יחסים תמוהה, כהגדרתה, בין פקידי מדינה בכירים לבין אנשי ההון והמשקיעים בקו הרכבת הקלה בירושלים. יו"ר הנהלת אומ"ץ, אריה אבנרי, טוען בפנייתו למזוז כי החשב הכללי, ד"ר ירון זליכה, אישר בפני אנשי העמותה בכתב כי יש כוונה לתת לבוני קו הרכבת תוספת תשלום של כמאה מליון שקלים כפיצוי נדיב, בלא ידיעתה ומעורבותה של פרקליטות המדינה. לדברי זליכה מדובר במו"מ המתנהל בין פקידים לבין החברה, ...

  חשד למחטף כספי ברכבת הקלה
  Nfc חדשות מחלקה ראשונה - 5 נובמבר 2007
  עמותת אומ"ץ דורשת מהיועץ המשפטי לחקור חשד כי פקידים בכירים קשרו קשר להוצאת כספי ציבור לטובת הרכבת הקלה באמצעות תואנות שווא של "מחדלים" כביכול. העמותה פנתה (יום א', 4.11.07) ליועץ מזוז להורות על בדיקת חשדות לפיהן פקידי מדינה ועירית ירושלים, שהיו מעורבים בזמנו בתכנון מכרז הרכבת, ואשר עובדים כיום בשירות חברת "סיטי פס", יצרו לכאורה מצג של "מחדל" כדי להעביר כספי ציבור לחברה. מדובר לטענת אומ"ץ בכוונה לתת לבוני קו הרכבת תוספת 100 מיליון שקלים "כפיצוי". יו"ר התנועה אריה אבנרי טוען בפניה למזוז כי החשב הכללי ד"ר זליכה...

  מעיין אגם: למנוע את פיטוריי מההסתדרות הלאומית; פוטרתי בגלל שחשפתי שחיתויות
  גלובס - 30 אוקטובר 2007
  לטענתה, שלם אף הטיח בה שהיא הביאה את מבקר המדינה להע"ל. לדבריה, למרות שהיתה הפעילה המרכזית במטה של שלם ושמחי בבחירות האחרונות, והובטח לה שתמונה לעוזר היו"ר, בשל לחציו של צולר עשו השניים הכל במטרה להכשילה. אגם טוענת, שהתירוץ לפיטוריה היה איומים מצידה כביכול על מנהלת כוח האדם בהע"ל, שהורתה להפחית שלא כדין משכרה של אגם סכום של מאות שקלים, עקב שהייתה בימי מחלה. העילה האמיתי לפיטוריה, לדבריה, היא העובדה שהיא העבירה בשעתו חומר על פרשת השחיתות למבקר המדינה, למשטרה ולעמותת אומ"ץ. טרם הוגשה תגובת הע"ל. ...

  אומ"ץ: לעצור מינוי מנכ"ל חברת חשמל
  Nfc חדשות מחלקה ראשונה - 29 אוקטובר 2007
  עמותת אומ"ץ דורשת ממזוז לבדוק התנהלות ועדת האיתור למנכ"ל חברת חשמל
  יו"ר התנועה: חשד להתעלמות מעבר פלילי לכאורה של מועמד מוביל

  עמותת אומ"ץ דורשת למנוע את בחירת מנכ"ל רשות הנמלים לשעבר, עמוס רון, למנכ"ל חברת חשמל.
  בפניה ליועץ המשפטי מזוז טוען יו"ר העמותה אריה אבנרי כי אחד מ-8 המועמדים הסופיים ש"עלו לגמר" בוועדת האיתור "מעורב וחשוד בפרשת הפרת אמונים והטיית מכרז בתפקידו הקודם וחקירת המשטרה בעניינו עדין מתקיימת".

  במכתבו למזוז כותב אבנרי כי "בינואר 2006 הגישה עמותת אומ"ץ תלונה למשטרה נגד מעשיו של מנכ"ל רשות הנמלים בזמנו, מר עמוס רון, בגין מעורבותו בתפירת מכרז ובעבירות נוספות. תלונתנו מצאה סימוכין גם בדוח מבקר רשות הנמלים, שמימצאיו על מר רון היו חמורים ביותר, וכן בעמדת המשטרה שלאחר שפתחה בחקירה ביקשה את הארכת מעצרו, הטילה עליו מגבלות וכיוצ"ב. על-רקע פרשה זו פרש מר רון מתפקידו ברשות הנמלים ועד כה לא נמסר כי החקירה ניקתה אותו מהחשדות או שהתיק נגנז"...

  מי אחראי לנזקי הפיגור בפרויקט הרכבת הקלה?
  הרשת המקומית אהוד אמיר  28 אוקטובר 2007
  מתשובתו של החשב הכללי לעמותת אומ"ץ עולה כי עירית ירושלים אחראית לנזקים וגרמה נזק כספי וכי המדינה תשלם זאת
  נראה כי עמותת אומ"ץ תפנה לועדה לביקורת המדינה ולועדת הכספים של הכנסת בדרישה לא לשלם את הפיצוי מכספי המדינה ולהעמיד לדין את האחראים לנזקים.

  בינתיים הועברו לאומ"ץ חוות דעת הנדסיות מקוריות שמאשרות שבזמנו הוצג מצג לא תקין בפני הציבור בעת קבלת ההחלטות על הקמת הרכבת.

  זליכה: לא הבטחתי פיצוי כספי לסיטי-פס
  ynet ידיעות אחרונות - 28 אוקטובר 2007
  החשב הכללי מכחיש במכתב לעמותת אומ"ץ כי הבטיח לזכיינית הרכבת הקלה בירושלים פיצוי של 100 מיליון שקל בגלל עיכובים בביצוע הפרויקט. עם זאת הוא לא פוסל אפשרות של פיצוי בעתיד - אם יתברר שהמדינה אחראית לפיגורים

  דיווח המשך

  פוליטיקה בקטנה
  הרשת המקומית - 25 אוקטובר 2007
  בשבוע שעבר נשלח מכתב מטעם ראש עיריית רמת השרון באמצעות בא כוחו עו"ד רונן פישר לעיתונאי אריה אבנרי, יו"ר עמותת אומץ בו נמסר לו כי אם יפורסם מכתבו למבקר המדינה בגנות ראש העיר הוא עלול להיתבע על הוצאת לשון הרע. אבנרי מצידו ממש לא אהב זאת והשיב במכתב נזעם משלו לעיריית רמת השרון. כזכור, הכל החל בגלל מכתב אותו שלח בשבוע שעבר אבנרי למבקר המדינה ובו הוא טוען כי ראש העיר של רמת השרון מינה מקורבים למשרות שונות והעסיק מקורבים כיועצים חיצוניים. אגב, רונן פישר, העו"ד החיצוני שנבחר לייצג את רוכברגר במקרה הזה מול ...

  ועדת הכספים תבדוק הפיצוי ליזמי הרכבת הקלה בירושלים
  ynet ידיעות אחרונות - 25 אוקטובר 2007
  בוועדה נמתחה לא אחת ביקורת על הקלות שבה מעניקה המדינה את תמיכותיה בנושא הרכבת בכלל. גם עמותת אומ"ץ למען מנהל תקין וצדק חברתי התערבה השבוע בעניין פיצוי "סיטי-פס", וביקשה מהחשב הכללי ירון זליכה למנוע את העברת הכסף ליזמים. לטענתה, הנסיבות סותרות את מה שזליכה מתריע נגדו. יו"ר אומ"ץ, אריה אבנרי טוען במכתבו שמדובר ב"ניסיון לארגן לחברה 100 מיליון שקל נוספים, כאילו כדי לפצות אותם על 'עיכובים' שעיריית ירושלים אחראית להם", וזאת לכאורה בניגוד לתנאי המכרז. לדבריו, "דגל אדום של הפקרות ציבורית מונף על הפרויקט הזה, ...

  לא להעניק 100 מיליון כספי ציבור ל"סיטי פס"
  Nfc חדשות מחלקה ראשונה - 24 אוקטובר 2007
  עמותת אומ"ץ קוראת במכתב דחוף לחשב הכללי באוצר ד"ר ירון זליכה להימנע מלעשות מה שהוא נוהג להתריע נגדו ולא לעשות סיכום אישי עם בעלי הון על העברת כספי מדינה אליהם. יו"ר אומ"ץ, אריה אבנרי, טוען במכתב כי נעשה ניסיון לארגן לחברת "סיטי פס", זכיינית הרכבת הקלה בירושלים, 100 מיליון שקלים "פיצויים" בעד עיכובים שעיריית ירושלים אחראית להם ושנעשה ניסיון לשנות את תנאי המכרז. אבנרי טוען, כי עולה חשד שקיים קשר בין פקידים בכירים בעיריית ירושלים לבין בעלי ההון השולטים בחברת הרכבת, ונעשה ניסיון להעביר כספי מדינה ליזמים, ...

  מחדלים במערך הפסיכיאטרי בצפון
  הרשת המקומית אהוד אמיר  23 אוקטובר 2007
  עמותת אומ"ץ: כשלים בטיפול בחולי נפש בבתי החולים הפסיכיאטרים בצפון הארץ
  עמותת אומ"ץ פנתה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' אבי ישראלי, והתריעה על כשלים בתחום הטיפולי ובתחום נוהלי העבודה בטיפול בחולי נפש בבתי החולים הפסיכיאטרים בצפון הארץ. בגלל העדר השגחה נאותה, התאבד חוסה נכה שהיה מאושפז בבית החולים מזרע מתחת לגלגלי אוטובוס. במקביל קיימת בעיה בהמצאות אמצעי זימון למניעת התאבדויות. בדיקה שנערכה בבית החולים מזרע העלתה שהחוסים נפגעים בגלל העדר כמות ראויה של מזון. הפסיכיאטר המחוזי בצפון אינו מקבל עדכון שוטף כמתחייב בחוק לגבי תנאי הבדיקה, אשפוז והסתכלות במקרים שבהם יש צווים של בתי משפט. ...

  מה קורה בפרויקט הרכבת הקלה?
  הרשת המקומית אהוד אמיר  23 אוקטובר 2007
  עמותת אומ"ץ לחשכ"ל זליכה: המנע מלעשות את מה שאתה התרעת נגדו - אל תעביר 100 מליון לבעלי ההון של הרכבת הקלה

  במכתב דחוף לחשכ"ל קראה עמותת אומ"ץ לד"ר ירון זליכה להמנע מלעשות את מה שהוא התריע נגדו כל הזמן ולא לעשות סיכום אישי עם בעלי הון על העברת כספי מדינה אליהם. במכתבו טוען יו"ר אומ"ץ אריה אבנרי שנעשה נסיון לארגן לחברת "סיטי פס" (זכיינית הרכבת הקלה בירושלים) 100 מליון ₪ נוספים כאילו כ"פיצויים" עבור עיכובים שעיריית ירושלים אחראית להם ושנעשה נסיון לשנות את תנאי המכרז. אבנרי טוען כי עולה חשד שקיים קשר בין פקידים בכירים בעיריית ירושלים לבעלי ההון ששולטים בחברת הרכבת, ונעשה נסיון להעביר כספי מדינה ליזמים, ...

  החוק לא מגן על חושפי שחיתויות
  Nfc חדשות מחלקה ראשונה - 23 באוקטובר 2007
  עמותת אומ"ץ פנתה (יום ב', 8.10.07) למבקר המדינה לינדשטראוס, בדרישה למנוע את פיטוריה של מעיין אגם.
  אגם, עובדת בכירה בהסתדרות העובדים הלאומית, חשפה פרשות שחיתות הקשורות לשר האוצר לשעבר אברהם הירשזון ולבכירים בארגון. במכתב ששיגר יושב-ראש אומ"ץ למבקר המדינה, ביקש אריה אבנרי לבחון אפשרות להעניק לעובדת צו הגנה שימנע את פיטוריה. "צר לנו על שהפיטורין נעשו אתמול על-ידי ההנהלה החדשה של הסתדרות העובדים הלאומית, שלמעיין אגם היה חלק נכבד בהקמתה אחרי מערכת בחירות פנימית סוערת. למרבה האירוניה, החשיפות של אומ"ץ באותה ...

  הפנים את הבקרות: מבקר המדינה יוזם תיקון והרחבה לחוק ההגנה על חושפי שחיתויות
  גלובס - 23 באוקטובר 2007
  עמותת אומ"ץ פנתה למבקר, וביקשה ממנו להעניק לאגם צו הגנה על חושפי שחיתויות.
  ואולם, במשרד המבקר בחנו את הנושא, והגיעו למסקנה כי מאחר שאגם היא עובדת ההסתדרות הלאומית, וההסתדרות הלאומית אינה נתונה לביקורת מבקר המדינה, הרי שלא ניתן להוציא לה צו הגנה. לאור זאת, סבר המבקר כי יש מקום לתקן את החוק, בכדי לאפשר להוציא צווי הגנה באותם מקרים שבהם החוק הנוכחי מונע זאת. על פי בקשתו של המבקר, יכנס יו"ר ועדת הכנסת לביקורת המדינה, ח"כ זבולון אורלב, את הוועדה בשבוע הבא, לדיון בפיטוריה של אגם. המבקר יביא לישיבת הוועדה הצעה ...

  שנדר סגר שני תיקי חקירה נגד ראש הממשלה
  אומדיה - 23 באוקטובר 2007
  שתי עסקאות הנדל"ן פורסמו לאחר שעמותת אומ"ץ ביקשה לבדוק האם שתי עסקאות הנדל"ן
  נעשו בניקיון כפיים, והאם קיים חשד לשוחד במקרים אלו. נטען, כי מחיר הקנייה לעומת ערך השוק והמכירה לאחר מכן, מעידות לכאורה, על מתן הטבות בניגוד לחוק. לגבי הדירה בתל-אביב, נמסר במכתב ששלח סגן לפרקליט המדינה, עו"ד יריב רגב, לעמותת אומ"ץ כי "אחר עיון בתלונה ובדיקה מקדמית, לרבות בדיקה משטרתית בנוגע לאחת העסקאות, הגיע פרקליט המדינה, על דעת היועץ המשפטי לממשלה, לכלל מסקנה כי אין בתלונה תשתית מספקת המגבשת חשד המצדיק פתיחה בחקירה פלילית". ...

  אומ"ץ: מחדלים במערך הפסיכיאטרי בצפון
  ערוץ 7 - 23 באוקטובר 2007
  עמותת אומ"ץ פנתה למנכ"ל משרד הבריאות, והתריעה על כשלים בתחום הטיפולי ובתחום נוהלי העבודה בטיפול בחולי נפש בצפון.
  עמותת אומ"ץ פנתה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' אבי ישראלי, והתריעה על כשלים בתחום הטיפולי ובתחום נוהלי העבודה בטיפול בחולי נפש בבתי החולים הפסיכיאטרים בצפון הארץ. אורית אבדור, הממונה על הפרוייקטים הרפואיים באומ"ץ, מפרטת בפנייתה שורה של מקרים שמהם עולה מציאות עגומה, לדוגמא, חוסה נכה התאבד בגלל העדר השגחה נאותה, לטענת העמותה. הוא היה מאושפז בבית החולים מזרע מתחת לגלגלי אוטובוס. ...

  אין תשתית ראייתית מספקת לחקירת שתי פרשות נדל"ן
  Nfc חדשות מחלקה ראשונה - 23 באוקטובר 2007
  במכתב תשובה לעמותת אומ"ץ, כתב שנדר כי לאחר עיון בתלונה ובבדיקה מקדמית, לרבות בדיקה משטרתית בנוגע לאחת העסקות, הוא הגיע, על דעת היועץ המשפטי לממשלה, "לכלל מסקנה כי אין בתלונה תשתית מספקת המגבשת חשד המצדיק פתיחהבחקירה פלילית".
  עסקה למכירת בית ברחוב שילה 54, בירושלים (שכונת נחלאות). עסקה זו חשף ערוץ 10. שנדר הבהיר כי בכל הנוגע לעסקה זו חלה התיישנות. פרשה זו נחשפה בידי העיתונאי ינון מגל מערוץ 10. על-פי הפרסום בערוץ 10 (ב', 11.9.06), ב-1996 מכר אולמרט לאיל ההון, אורי הארקאם, את הבית בנחלאות בירושלים תמורת ...

  שנדר: לא תיפתח חקירה נוספת נגד אולמרט
  ערוץ 7 - 23 באוקטובר 2007
  נוסיף עוד כי על התלונה בכל הנוגע לעסקה למכירת הבית ברחוב שילה בירושלים חלה התיישנות", כותב הפרקליט לתנועת אומ"ץ בתגובה לתלונה בעניין עסקי נדל"ן של אולמרט.
  בשבוע שעבר החליט היועץ המשפטי לממשלה להורות למשטרה לפתוח בחקירה פלילית נגד ראש הממשלה בחשד למעשים פלילים במהלך כהונתו כשר התמ"ת. החשדות נוגעים, בעיקרם, למעורבותו של השר אולמרט בהחלטות של מרכז ההשקעות, ובמינויים פוליטיים וסיוע אחר למקורבים פוליטיים, בגופים ציבוריים שונים, שבוצעו לכאורה במהלך כהונתו כשר התמ"ת. החשדות מבוססים על מכלול החומרים שהתקבלו ...

  שנדר ומזוז: אין מקום לחקירת נגד אולמרט בפרשת הבתים בשינקין ונחלאות
  גלובס - 23 באוקטובר 2007
  בעקבות חשיפת שתי הפרשיות פנה יו"ר עמותת אומ"ץ, אריה אבנרי, בדרישה לפתוח בחקירה פלילית.
  פרקליט המדינה הורה בשעתו לפרקליטות לקיים בדיקה ראשונית כדי לבדוק האם יש מקום להורות על פתיחה בחקירה פלילית. כפי שפורסם באחרונה ב"גלובס", בדיקת הפרקליטות ארכה למעלה משנה. בתשובה ששיגר לעמותת אומ"ץ סגן פרקליט המדינה, עו"ד יריב רגב, הוא חושף כי באחת העסקאות אף נערכה בדיקה משטרתית. "לאחר עיון בתלונה ובדיקה מקדמית, לרבות בדיקה משטרתית בנוגע לאחת העסקאות, הגיע פרקליט המדינה, על דעת היועץ המשפטי לממשלה, לכלל מסקנה כי אין ...

  אהוד אולמרט
  רה"מ ניצל משתי חקירות נוספות
  NRG מעריב - 23 באוקטובר 2007
  פרקליט המדינה ערן שנדר הודיע היום כי לא מצא מקום לפתוח בחקירה פלילית נגד ראש הממשלה אהוד אולמרט בשתי עסקאות נדל"ן שפורסמו לפני כשנה בעקבות תלונה שהגישה עמותתאומ"ץ - האחת עסקה למכירת בית ברחוב שילה 54 בירושלים, והשנייה, העסקה לרכישת דירה ברחוב שינקין פינת מלצ'ט בת"א.
  שנדר ציין כי עיין בתלונה וערך בדיקה מקדמית לרבות בדיקה משטרתית, כל זאת כמובן על דעתו של היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז. בתלונה שהגישו בעמותת אומ"ץ ביקשו לבדוק האם שתי עסקאות הנדל"ן נעשו בניקיון כפיים, ואם קיים חשד לשוחד. באומ"ץ טענו כי מכיר ...

  פרקליט המדינה הודיע שרה"מ לא ייחקר בשתי עסקאות נדל"ן שביצע
  NRG מעריב - 23 באוקטובר 2007
  פרקליט המדינה, ערן שנדר, הודיע היום כי לא מצא מקום לפתוח בחקירה פלילית נגד ראש הממשלה אהוד אולמרט בשתי עסקאות נדל"ן - האחת עסקה למכירת בית ברחוב שילה 54 בירושלים, והשניה עסקה לרכישת דירה ברחוב שינקין פינת מלצ'ט בתל-אביב.
  שנדר ציין כי החלטתו התקבלה לאחר עיון בתלונה שהגישה עמותת אומ"ץ, ובדיקה מקדמית לרבות בדיקה משטרתית בנוגע לאחת העסקאות, ועל דעתו של היועמ"ש מזוז.

  אומ"ץ: להוריד מע"מ ממוצרי יסוד

  Nfc חדשות מחלקה ראשונה - 23 באוקטובר 2007
  עמותת אומ"ץ פנתה (יום ב', 22.10.07) אל יו"ר הוועדה, חבר הכנסת גלעד ארדן, בבקשה לקיים דיון על-מנת לסייע לשכבות מעוטות היכולת.
  בפניית העמותה, שנעשתה באמצעות חברת הנהלת אומ"ץ יעל ארצי, נכתב כי עליית מחירי הקמח ועמם מחירי הלחמים לפני חודשים אחדים, פגעה רק באותה אוכלוסיה שאין ידה משגת. עוד כתבה העמותה: "לאחרונה פורסם שמחירי החיטה יאמירו בעוד 40%, ומחירי כל הדגנים האחרים אף הם יעלו, מה שיגרום לגל התייקרויות במרבית מוצרי המזון (שהרי אף פרות ותרנגולות ניזונות ממוצרי דגנים). בנוסף, גם ישפיע על מחירי המזון עליית ...

  אומ"ץ מתריעה: מחדלים במערך הפסיכיאטרי בצפון

  Nfc חדשות מחלקה ראשונה - 22 באוקטובר 2007
  מעלה שורה של מקרים שמהם עולה מציאות עגומה בהם העדר מזון, העברת חולים ללא פיקוח נאות וסיכון חיי חולים ואזרחים
  עמותת אומ"ץ בתאריך 22/10/07 למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' אבי ישראלי, והתריעה על מה שהיא מגדירה - כשלים בתחום הטיפולי ובתחום נוהלי העבודה בטיפול בחולי נפש בבתי החולים הפסיכיאטרים בצפון הארץ. ...

  "אולמרט מונע מבצע בעזה ממניע כלכלי"
  ערוץ 7 - 21 אוקטובר 2007
  כאן המקום להזכיר כיבמכתב שהעבירה עמותת אומ"ץ לפני חודשים אחדים ליועץ המשפטי לממלשה דורש יו"ר העמותה לחקור מספר סוגיות הכרוכות בעסקה עם בריטיש גז, ומתוך המכתב עולה כי על מידע שנמסר ע"י איש העסקים יוסי מימן מבעלי ספקית הגז emg חברו של
  אולמרט איל ההון הבינלאומי מרטין שלאף הוא שותף בחברת "בריטיש גז". אבנרי מזכיר במכתבו כי שלאף הינו ידיד משותף של ראש הממשלה אהוד אולמרט ושל השר לעניינים אסטרטגיים אביגדור ליברמן...

  אומ"ץ פנתה שוב למבקר המדינה בעניין רוכברגר
  הרשת המקומית אוהד לוביאניקר  18 אוקטובר 2007
  יו"ר עמותת אומ"ץ העיתונאי אריה אבנרי שלח מכתב נוסף למבקר המדינה בנוגע להתנהלות לא תקנית בעיריית רמת השרון ושל ראש העירייה, איציק רוכברגר

  עמותת אומ"ץ פנתה למבקר המדינה והתריעה כי לאחרונה הגיע אליה מידע שממנו עולים שורה של מעשים שנעשו בתקופת כהונתו של ראש עיריית רמת השרון יצחק רוכברגר ומהם עולים חשדות לכאורה למנהל לא תקין. בין היתר, מדובר במינויי מקורבים למשרות בעירייה, העסקת מקורבים כיועצים חיצוניים, הסתרת מידע מחברי אופוזיציה וחברי ועדת ביקורת, הימנעות מאכיפת איסור שילוט מסחרי בצדי דרכים בין עירוניות (עיריית רמה"ש גובה אגרות מהמפרסמים), הזרמת כספים לקבוצת כדורגל לאחר שנמכרה, תמיכה בניגוד עניינים של חברי קואליציה ועוד. אומ"ץ הדגישה בסיום ...

  רשות השידור בתגובה: לקראת הרפורמה ברשות, "אין מנוס אלא מלקחת יועצים חיצוניים, כאשר אין ברשות אנשים המתאימים לצורך הייעוץ"
  גלובס - 17 אוקטובר 2007
  עמותת אומ"ץ פנתה למבקר המדינה, מיכה לינדשטראוס, בדרישה לבדוק את נושא העסקת יועץ ארגוני בשכר על-ידי מנכ"ל רשות השידור, מוטי שקלאר. "עמותת אומ"ץ מבקשת לבדוק התנהלות החורגת מהמינהל התקין לכאורה של מנכ"ל רשות השידור, שמעסיק זה כמה חודשים יועץ חיצוני ל'אדריכלות חברתית ועסקית' בעלות של 3000 דולר לחודש", כתבה אומ"ץ ללינדשטראוס. עוד כתבה אומ"ץ בפנייתה למבקר המדינה, כי בנוסף לכך מעסיקה הרשות יועצים חיצונים בשכר שעוסקים בתחום הרפורמה - זאת בעוד שרשות השידור סובלת מגירעונות כספיים גבוהים ביותר. ...

  אומ"ץ ללינדשטראוס: בדוק את העסקת היועצים החיצוניים ע"י מנכ"ל רשות השידור
  גלובס - 17 אוקטובר 2007
  עמותת אומ"ץ פנתה למבקר המדינה, מיכה לינדשטראוס, בדרישה לבדוק את נושא העסקת יועץ ארגוני בשכר על-ידי מנכ"ל רשות השידור, מוטי שקלאר. "עמותת אומ"ץ מבקשת לבדוק התנהלות החורגת מהמינהל התקין לכאורה של מנכ"ל רשות השידור, שמעסיק זה כמה חודשים יועץ חיצוני ל'אדריכלות חברתית ועסקית' בעלות של 3000 דולר לחודש", כתבה אומ"ץ ללינדשטראוס. עוד כתבה אומ"ץ בפנייתה למבקר המדינה, כי בנוסף לכך מעסיקה הרשות יועצים חיצונים בשכר שעוסקים בתחום הרפורמה - זאת בעוד שרשות השידור סובלת מגירעונות כספיים גבוהים ביותר. ...

  אומ"ץ בפנייה למבקר המדינה: "מרדכי שקלאר מעסיק יועץ ארגוני בשכר מופקע"
  אייס - 17 אוקטובר 2007
  עמותת אומ"ץ יוצאת נגד רשות השידור: העמותה שלחה היום מכתב למבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדשטראוס, בו היא מתלוננת על העסקת יועץ ארגוני בשכר מופקע, לשיטתה, על ידי מנכ"ל הרשות מרדכי שקלאר, ומבקשת את התערבותו המיידית של המבקר. הרקע לפנייה למבקר הוא כתבה שפורסמה הבוקר בעיתון 'הארץ', שכותרתה: "שקלאר מעסיק יועץ חיצוני ל'השבחת עובדים' ב-3000 דולר לחודש". היועץ, נפתלי שימרת, מוגדר ע"י הרשות כמי שמתמחה בהשבחת עובדים וניהול תהליכי עבודה, כך לפי הכתבה, ששירותיו נשכרו לפני מספר חודשים על מנת ללוות את תהליך ...

  שנדר: תיק החקירה של אולמרט מצומצם
  Nfc חדשות מחלקה ראשונה - 16 אוקטובר 2007
  פרקליט המדינה שנדר דחה (יום ג', 15.10.07) את בקשתם של תנועת אומ"ץ ושל יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, לדחות את סיום כהונתו עד לאחר קבלת החלטה אם להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בפרשת לאומי. אומ"ץ וגלאון פנו לשנדר לדחות את סיום תפקידו עד לאחר קבלת ההחלטה בפרשת בנק לאומי כדי לא לעכב את הטיפול בתיק. בתשובתו דחה שנדר את הבקשה והוסיף כי התחייבותו להישאר בתפקיד "עד למינוי מחליף", עומדת בתוקפה, וזאת כדי שיוכל להעביר את התפקיד למחליף "בצורה מסודרת". עם זאת, דוחה שנדר את חששה של גלאון כי החלפת פרקליט ...

  סקר: 56% מילדי ישראל - ארגוני הפשיעה הרוסים מתחזקים
  הארץ - 11 אוקטובר 2007
  הסקר נערך בימים האחרונים על ידי מכון המחקר "מאגר מוחות" של פרופ' יצחק כ"ץ על פי הזמנתם של מרק ביביצ'קוב ותנועת אומ"ץ - אזחרים למען מינהל תקין. ביביצ'קוב, שיזם את הסקר הוא בעל משרד ליעוץ אסטרטגי וכיהן בעבר כיועצם לתקשורת בשפה הרוסית של אהוד ברק כראש ממשלה ושרי הביטחון לשעבר, בנימין בן אליעזר ושאול מופז. הסקר הוזמן על ידי ביביצ'קוב כדי לבדוק מה עמדת הציבור סביב סוגיית שלילת אזרחותו של האוליגרך מיכאל צ'רנוי, שנחשד בפעילות עבריינית בישראל וחשוד בקיום קשרים הדוקים עם ארגוני פשע במדינות חבר העמים. ...

  מנכ"ל האוצר: זליכה לוקה בתפיסת המציאות
  Nfc חדשות מחלקה ראשונה - 11 אוקטובר 2007
  עמותת אומ"ץ מגנה את בכירי האוצר, שהשתתפו במסיבת העיתונאים נגד זליכה. הנהלת העמותה טוענת, כי צעדם מהווה פגיעה קשה באושיות המינהל הציבורי והפרה בוטה של צו ההגנה שניתן לזליכה על-ידי מבקר המדינה. גם חברות הכנסת שלי יחימוביץ' (העבודה) וזהבה גלאון (מרצ) מתחו ביקורת חריפה על הצעד החריג שבו נקטו בכירי האוצר. ח"כ יחימוביץ' אמרה כי מסיבת העיתונאים שכונסה היא "שערורייתית ומנוגדת לכללי המנהל התקין". לדבריה, "לא ייתכן שפקיד ישתלח באופן ממוסד במבקר המדינה. האדם היחיד באוצר שיש לו לגיטמציה לומר דבר הוא שר האוצר, ...

  מעקב על עיריית הרצליה
   אומ''ץ לגרמן: קיים חשש לכאורה להעדפת מקורבים על ידך

  הרשת המקומית אוהד לוביאניקר  11 אוקטובר 2007
  ראש העיר, יעל גרמן בתגובה: ''אני רואה את מכתבכם בחומרה רבה. פנייה מסוג זה הנעשית ע''י גוף ציבורי, מן הראוי שתעשה לאחר בירור יסודי של הנושא''

  לפני החג שלחה עמותת אומ"ץ מכתב לראש העיר, יעל גרמן בו היא דורשת תשובה לגבי הבניה שביצעה עופרה בל, ראש מנהלת אזור התעשייה בעיריית הרצליה, בנכס שברשותה. אראלה גולן, מנהלת הפרויקטים של עמותת אומ"ץ שלחה לפני חג סוכות מכתב לראש העיר יעל גרמן שכותרתו "חשדות בדבר העדפת מקורבים בבניה בלתי חוקית". במכתב כותבת גולן לגרמן: "על פי דיווחים שהגיעו לעמותת "אומץ" וגם התפרסמו בעיתונות הארצית, קיים חשש לכאורה להעדפת מקורבים על ידך, או מי מטעמך במחלקת הנדסה, בדבר התעלמות מבניה בלתי חוקית לכאורה על ידי הגברת עופרה בל ברחוב ...

  מסמך: צו הגנה זמני מונע הפסקת כהונת ירון זליכה
  Nfc חדשות מחלקה ראשונה - 10 אוקטובר 2007
  יצוין כי התנועה לאיכות השלטון ותנועת אומ"ץ פנו אף הן לנציב תלונות הציבור וביקשו כי יינתן לד"ר זליכה צו הגנה המונע את הפסקת כהונתו. 20. בנסיבות אלו, לאחר קיומו של בירור ראשוני כאמור, ולאחר בחינה ושקילה של מכלול השיקולים, הנסיבות והטענות שהוצגו בפני נציבות תלונות הציבור, ניתן להגיע למסקנות הבאות, וזאת אף בטרם הסתיים הבירור וממילא שייקבעו עדיין קביעות סופיות ומבלי שהוכרע כלל אם יש מקום להוצאתו של צו הגנה קבוע. 21. עובדים החושפים שחיתות במקום עבודתם חשופים, במקרים רבים, לפגיעה ולהתנכלויות מצד מעסיקיהם, ...

  מזוז: אין להשעות חקירות נגד אולמרט
  ערוץ 7 - 9 אוקטובר 2007
  היועץ המשפטי לממשלה מתנגד להצעות הקוראות להקפיא חקירות נגד ראש הממשלה, כך עולה ממכתב ששלח עוזרו של מזוז לתנועת אומ"ץ. משרד היועץ המשפטי לממשלה מסתייג מההצעות שהעלו בימים האחרונים מספר גורמים, שלפיהן יש להקפיא חקירות שמתנהלות נגד ראש ממשלה מכהן. במכתב ששלח עוזרו של מזוז, עו"ד רז נזרי, לתנועת אומ"ץ הובהר כי "מזוז מסתייג מהצעות אלו, שעניינן הימנעות מחקירת ראש ממשלה מכהן או הקפאת חקירות מתנהלות נגדו, ובוודאי בנסיבות היום, שעה שנגד ראש הממשלה תלויות ועומדות חקירות פליליות בשני עניינים שונים, וכאשר עניינים ...

  מזוז: מתנגד להקפאת החקירות נגד אולמרט
  Bizportal - 9 אוקטובר 2007
  במקביל השיב עוזרו של מזוז לעמותת אומ"ץ, שביקשה מהיועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה נגד הגורמים שהעלו את ההצעות להקפאת ההליכים. "אין בידינו לקבל את בקשתכם לפתיחה בחקירה פלילית בעניין נגד מי ממציעי ההצעות", כתב עו"ד נזרי במכתב. "נושא זה, מעצם טבעו וטיבו, אינו עניין למישור הפלילי אלא לזירה הציבורית, ובזירה זו ראוי שיתבררו הדברים". שתעסוק בהצעתו של השר אבי דיכטר "להגביל חקירות נגד ראש ממשלה מכהן". ח"כ סער הגיש ערעור על ההחלטה לוועדת הכנסת, ובהצבעה הושג רוב שיאפשר לו להעלות את ההצעה לדיון. ...

  מזוז: לא נפסיק חקירות אולמרט
  Nfc חדשות מחלקה ראשונה - 9 אוקטובר 2007
  מזוז התייחס לסוגיה זו בתשובה לפניית עו"ד פנחס (פיני) פישלר, בא-כוח עמותת אומ"ץ אשר דרש לחקור את השר לביטחון פנים בחשד לשיבוש מהלכי חקירה בשל קריאתו שלא לחקור את אולמרט בעודו מכהן כראש ממשלה. עו"ד רז נזרי, עוזרו של מזוז, כותב בתשובתו (יום ג', 9.10.07) כי מזוז מסתייג מההצעות להימנע מחקירת אולמרט. נזרי כותב: "אבקש להשיבך, כי היועץ המשפטי לממשלה מסתייג מההצעות שהועלו על-ידי מספר גורמים בימים האחרונים, שעניינן הימנעות מחקירת ראש ממשלה מכהן או "הקפאת" חקירות המתנהלות נגדו; זאת ודאי בנסיבות דהיום, ...

  מזוז מתנגד להקפאת החקירות של אולמרט
  חדשות MSN - 9 אוקטובר 2007
  בתשובה שהעביר (9.10.07) לעמותת אומ"ץ, מדגיש עוזרו של מזוז, עו"ד רז ניזרי, כי בנסיבות הקיימות אין מקום לעכב את ההליכים. הוא מציין כי נגד ראש הממשלה תלויות ועומדות שתי חקירות פליליות ועניינים נוספים מצויים בשלבים סופיים של החלטה האם לפתוח בחקירה. נזרי דחה את הדרישה שהועלתה בידי אנשי העמותה לפתוח בחקירה פלילית נגד מי שהעלה את ההצעות להשעיית חקירות. "נושא זה אינו ענין למישור הפלילי, אלא לזירה הציבורית", כתב. חקירתו המשטרתית של ראש הממשלה אהוד אולמרט בעניין המכרז למכירת בנק לאומי הסתיימה היום בלשכתו לאחר ...

  מזוז מסתייג מהקפאת חקירות ראש הממשלה
  ynet ידיעות אחרונות - 9 אוקטובר 2007
  היועץ המשפטי לממשלה מסתייג מההצעות שהעלו "גורמים בימים האחרונים", בהם השר לביטחון הפנים, "שעניינן הימנעות מחקירת ראש ממשלה מכהן או 'הקפאת' חקירות המתנהלות נגדו" - כך עולה ממכתב ששלח היום (ג') עוזרו של היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד רז נזרי לעמותת אומ"ץ, בתשובה לפנייתה. במכתבו כתב נזרי: "בנסיבות הקיימות, שעה שנגד ראש הממשלה תלויות ועומדות חקירות פליליות בשני עניינים שונים (פרשת בל"ל ופרשת כרמיה), וכאשר עניינים נוספים (הרשות לעסקים קטנים, מינויים פוליטיים, מרכז ההשקעות ונושאים נוספים הנוגעים לו) מצויים בשלבים ...

  "אי אפשר להכריח את הנהגים לא להיכנס עם המכונית לאיילון, צריך לגרום להם להשאיר את הרכב בבית מיוזמתם"
  גלובס - 9 אוקטובר 2007
  זליכה אמר אז, כי התנהגותה בפרשה, לא היתה מזכה אותה באות המופת של עמותת אומ"ץ. כזכור, על פי החלטת שר האוצר רוני בר-און, אמור זליכה לפרוש מתפקידו ביום שישי בשבוע הבא ה-19 באוקטובר, עם תום תקופת חוזה ההעסקה, לאחר 4 שנות כהונה בתפקיד. את מקומו יתפוס שוקי אורן, שכיהן בעבר כסגן החשב הכללי באוצר. החלטת בר-און על סיום כהונתו של זליכה ועל מינויו של אורן, טרם הובאה לאישור מליאת הממשלה, בעקבות בקשתו של מבקר המדינה לתת לו שהות כדי להחליט אם להוציא לזליכה צו הגנה כדין. עוד אמר זליכה בראיון לקול ישראל, ...

  זליכה: "לא קופץ על כל עגלה מסריחה"
  חדשות MSN 9 אוקטובר 2007
  זליכה אמר אז, כי התנהגותה בפרשה, לא היתה מזכה אותה באות המופת של עמותת אומ"ץ. באשר לחלקה בפרשה זו אמר: "אין זה סוד שימימה מזוז היתה מעורבת בתהליך המכרז מתחילתו. אני יכול לומר, שאילולא ימימה מזוז וחולשתה, אילולא היא התעקשה לעצום את עינייה לאורך כל הדרך - ספק רב אם אולמרט היה מצליח להגיע כל כך קרוב להצלחת המזימה שהוא רקם". זליכה הוסיף: "אני מאשים אותה (את ימימה מזוז) בחולשה ובעצימת עיניים. לאחר שימימה מזוז מסרה עדות למבקר המדינה, פנו אברהם הירשזון ואולמרט לימימה מזוז והציעו לה הצעה שקשה לסרב לה - להיות ...

  זליכה יוצא נגד מזוז: "חששתי להתלונן נגד אולמרט בפניו; הערכתי שהוא אדם חלש"
  גלובס 9 אוקטובר 2007
  יודגש כי אין זו הפעם הראשונה שזליכה תוקף את מזוז. כבר לפני כחודשיים מתח זליכה ביקורת חריפה ביותר על התנהלות היועמ"ש בפרשה. בנוסף, במהלך חופשת חג הסוכות זליכה יצא גם כנגד אחותו של מזוז, עו"ד ימימה מזוז, היועצת המשפטית של משרד האוצר, בכל הנוגע למעורבותה ואופן התנהלותה בפרשה. זליכה אמר אז, כי התנהגותה בפרשה, לא היתה מזכה אותה באות המופת של עמותת אומ"ץ. כזכור על פי החלטת שר האוצר רוני בראון, אמור זליכה לפרוש מתפקידו ביום שישי בשבוע הבא ה-19 באוקטובר, עם תום תקופת חוזה ההעסקה, לאחר 4 שנות כהונה בתפקיד. ...

  אומץ: 2 מליון ש"ח שולמו לתכנון עבודות בנתניה שלא בוצעו
  הרשת המקומית שמואל נהון - קול השרון  9 אוקטובר 2007
  לטענת יו''ר העמותה אריה אבנרי: משרד התיירות העביר את התקציב לתכנון עבודות שדרוג רחוב הרצל שבפועל לא בוצעו

  את תגובת העירייה ומשרד התחבורה לא ניתן היה להשיג יו"ר עמותת אומ"ץ פנה היום (שלישי) לשר התיירות וביקש הסבריו לפרשה חדשה שנתרחשה בנתניה. במכתבו מספר אריה אבנרי לשר, כי משרדו החליט והתחייב לשפץ ולשדרג את רח' הרצל, שהוא הרחוב הראשי בנתניה. במסגרת זו הועברו כספים לחברה הממשלתית לתיירות וזו שכרה מתכננים ושילמה להם שני מיליון שקלים . לקול השרון נמסר, כי ברגע שנסתיימו ושולמו שני מיליון שקלים עבור עבודת התכנון, נזכר סמנכ"ל משרד התיירות, שי וינר, להודיע לעירית נתניה כי שידרוג הרחוב אינו תואם את הקריטריונים ...

  אומ"ץ למבקר המדינה: מנע פיטורי העובדת שחשפה את פרשות הירשזון
  הארץ 8 אוקטובר 2007
  עמותת אומ"ץ המגינה על עובדים חושפי שחיתויות, פנתה אתמול למבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, בבקשה למנוע את פיטוריה של עובדת בכירה בהסתדרות העובדים הלאומית שהביאה לחשיפת פרשות שחיתות שנקשרו לשמו של שר האוצר לשעבר, אברהם הירשזון ובכירים אחרים בהסתדרות זו. בפנייה של יו"ר אומ"ץ, אריה אבנרי, למבקר המדינה, נטען כי פיטוריה של העובדת, מעיין אגם, נעשו השבוע, אף שלעובדת היה חלק הקמת ההנהלה החדשה של הסתדרות העובדים הלאומית, לאחר חשיפת המתרחש בתקופת ההנהלה הקודמת. גורמים בהסתדרות הלאומית אמרו כי פיטוריה של אגם אינם ...

  אומ"ץ: לא לפטר חושפת שחיתויות הירשזון
  Nfc חדשות מחלקה ראשונה 8 אוקטובר 2007
  עמותת אומ"ץ פנתה הבוקר (יום ב', 08.10.07) למבקר המדינה, השופט (בדימ.) מיכה לינדשטראוס, בדרישה למנוע את פיטוריה של מעיין אגם. אגם, עובדת בכירה בהסתדרות העובדים הלאומית, חשפה פרשות שחיתות הקשורות לשר האוצר לשעבר אברהם הירשזון ולבכירים בארגון. במכתב ששיגר הבוקר יושב-ראש אומ"ץ למבקר המדינה, מבקש אריה אבנרי לבחון אפשרות להעניק לעובדת צו הגנה שימנע את פיטוריה. "צר לנו על שהפיטורין נעשו אתמול על-ידי ההנהלה החדשה של הסתדרות העובדים הלאומית, שלמעיין אגם היה חלק נכבד בהקמתה אחרי מערכת בחירות פנימית סוערת. ...

  אומ"ץ: אי קידום 'קרמשניט' - חיסול חשבונות
  Nfc חדשות מחלקה ראשונה 7 אוקטובר 2007
  עמותת אומ"ץ פנתה (יום א', 7.10.07) אל השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, בבקשה להתערב במניעת אי קידומו בדרגה ובתפקיד של סנ"צ אפרים (קרמשניט) ארליך שחשף בעבר פרשות שחיתות שבהן היו מעורבים בכירים במשטרה. אומ"ץ טוענת באמצעות עו"ד פינחס פישלר כי סנ"צ ארליך שובץ באגף התנועה של המשטרה בתפקיד שולי שאינו מאפשר לו לממש את כישוריו בתחומי הלחימה בפשיעה ברמות הגבוהות וכל זאת משום שבשעתו התריע על פרשות שעמדו במוקד חקירותיה של ועדת זיילר. עוד טוענת אומ"ץ כי אי קידומו של "קרמשניט" בדרגה ובתפקיד נעשה במכוון והיא עומדת על כך ...

  אומ"ץ מוחה על אי קידום סנ"צ קרמשניט
  ערוץ 7 7 אוקטובר 2007
  אומ"ץ פנתה הבוקר אל דיכטר בבקשה להתערב במניעת אי קידומו בדרגה ובתפקיד של סנ"צ אפרים (קרמשניט) ארליך שחשף בעבר פרשות שחיתות. תנועת אומ"ץ פנתה הבוקר אל השר לביטחון פנים אברהם דיכטר בבקשה להתערב במניעת אי קידומו בדרגה ובתפקיד של סנ"צ אפרים (קרמשניט) ארליך שחשף בעבר פרשות שחיתות שבהם היו מעורבים בכירים במשטרה. אומ"ץ טוענת באמצעות עו"ד פינחס פישלר כי סנ"צ ארליך שובץ באגף התנועה של המשטרה בתפקיד שולי שאינו מאפשר לו לממש את כישוריו בתחומי הלחימה בפשיעה ברמות הגבוהות וכל זאת משום שבשעתו התריע על פרשות שעמדו ...

  "דיכטר ניסה לשבש חקירת אולמרט"
  Nfc חדשות מחלקה ראשונה 4 אוקטובר 2007
  עמותת אומ"ץ הגישה (יום ד', 3.10.07), באמצעות בא כוחה, עו"ד פיני פישלר, תלונה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד מני מזוז, נגד השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, בטענה לניסיון שיבוש מהלכי חקירה ושימוש לרעה בכוח המשרה. התלונה הוגשה בעקבות קריאתו של דיכטר להימנע מחקירת ראש ממשלה מכהן, קריאה שנאמרה על-אף שהיועץ המשפטי לממשלה הורה לפתוח בחקירה נגד אולמרט, ועל-אף העובדה שדיכטר הוא השר הממונה על המשטרה ועל חוקריו של אולמרט. "דברי דיכטר נאמרו על-רקע חשדות חמורים, בפרשות אחדות, נגד חבר מפלגתו, ראש ממשלת ישראל - מר אהוד אולמרט, ...

  "ברכות דודי כהן פוגעות בחקירות אולמרט"
  Nfc חדשות מחלקה ראשונה - 1 אוקטובר 2007
  עמותת אומ"ץ פנתה (יום ב', 1.10.07) ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בדרישה שינזוף במפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, על כך שפגע כביכול בחקירות המשטרה בפרשות בהן מעורב ראש הממשלה כאשר ביקר בסוכתו של ראש הממשלה החשוד בפלילים ואיחל לו "שנים רבות בתפקידו". "המפכ"ל איחל לראש הממשלה החשוד בפלילים שנים "שנים רבות בתפקיד זה" ואף לא נמנע מלהתחבק איתו", הסבירו אנשי אומ"ץ וציינו שהתנהגות זו של מפכ"ל המשטרה עלולה להעביר מסר ברור לחוקריו של ראש הממשלה בשתי הפרשות שבהן אמור להיחקר, פרשת בנק לאומי ופרשת הבית ברחוב כרמיה, ...

  אומ"ץ: לנזוף המפכ"ל המשטרה
  ערוץ 7 - 1 אוקטובר 2007
  עמותת אומ"ץ פנתה הבוקר ליועץ המשפטי לממשלה מני מזוז בדרישה שינזוף במפכ"ל על כך שפגע כביכול בחקירות המשטרה בפרשות מעורב רה"מ. עמותת אומ"ץ פנתה הבוקר ליועץ המשפטי לממשלה מני מזוז בדרישה שינזוף במפכ"ל המשטרה דודי כהן על כך שפגע כביכול בחקירות המשטרה בפרשות בהן מעורב ראש הממשלה. אומ"ץ הפנתה את תשומת ליבו לדברים שאמר מפכ"ל המשטרה רב ניצב דודי כהן בשעה שהתארח אתמול בסוכתו של ראש הממשלה. המפכ"ל איחל לראש הממשלה החשוד בפלילים שנים "שנים רבות בתפקיד זה" ואף לא נימנע מלהתחבק איתו, אומ"ץ טוענת כי שבהתנהגות זו של ...

  "ברכות דודי כהן פוגעות בחקירות אולמרט"
  Nfc חדשות מחלקה ראשונה - 1 אוקטובר 2007
  עמותת אומ"ץ פנתה (יום ב', 1.10.07) ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בדרישה שינזוף במפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, על כך שפגע כביכול בחקירות המשטרה בפרשות בהן מעורב ראש הממשלה כאשר ביקר בסוכתו של ראש הממשלה החשוד בפלילים ואיחל לו "שנים רבות בתפקידו". "המפכ"ל איחל לראש הממשלה החשוד בפלילים שנים "שנים רבות בתפקיד זה" ואף לא נמנע מלהתחבק איתו", כתבו אנשי אומ"ץ למזוז, וטענו כי שבהתנהגות זו של מפכ"ל המשטרה עלולה להעביר מסר ברור לחוקריו של ראש הממשלה בשתי הפרשות שבהן אמור להיחקר, פרשת בנק לאומי ופרשת הבית ברחוב ...

  אבנרי נגד לפיד: "מבייש את מקצוע העיתונות בניבול פה שהפך להיות הסמל המסחרי העלוב שלו"
  אייס - 1 אוקטובר 2007
  עמותת אומ"ץ יצאה היום בהודעה לעיתונות ובה גינתה את שר המשפטים לשעבר, יוסף (טומי) לפיד, על שבראיון שקיים עמו אתמול ירון דקל בתוכנית 'הכל דיבורים' ברשת ב', בעניין חקירות ראש הממשלה, כינה כ'מניאק' את העיתונאי יואב יצחק, עורך אתר 'NFC מחלקה ראשונה', חושף פרשת הדירה ברחוב כרמיה. בראיון שהתקיים בעקבות מאמרו של שר המשפטים לשעבר אתמול במעריב ('להפסיק את החקירה!'), בנושא החקירות נגד ראה"מ אהוד אולמרט בפרשת כרמיה, אמר לפיד: "אני לא מוכן להסכים לכך, גם אם אני נאלץ, שכל מניאק עיתונאי שנטפל אל ראה"מ יגרום לכך שיפתחו ...

  אומ"ץ קוראת ללפיד: לסתום את הפה
  Nfc חדשות מחלקה ראשונה - 1 אוקטובר 2007
  עמותת אומ"ץ מגנה את יו"ר "יד ושם", יוסף (טומי) לפיד, על כך שגינה את מו"ל ועורך אתר Nfc, יואב יצחק, בכינוי "מניאק", בראיון ששודר עימו ברדיו. יו"ר הנהלת העמותה וידידו של יצחק, אריה אבנרי, מותח ביקורת על לפיד וטוען: "יוסף לפיד מבייש את מקצוע העיתונות בניבול-פה, שהפך להיות הסמל המסחרי העלוב שלו. כל עוד הוא עשה זאת בתוכניות פוליטיקה על-תקן של בדרן, ובתוכנית מועצת החכמים על תקן של 'גרופי' של אולמרט, ניתן אולי להשלים עם כך. אבל כאשר הוא מכנה עיתונאי-חוקר שחשף את מרבית מפרשות השחיתות של ראש הממשלה בביטויים ...

  אומ"ץ: מעשהו של לפיד הינו חמור במיוחד
  ערוץ 7 - 1 אוקטובר 2007
  עמותת אומ"ץ הביעה הבוקר מורת רוח על התערבותו של שר המשפטים לשעבר יוסף לפיד במאמרים ובראיונות בכלי התקשורת. עמותת אומ"ץ הביעה הבוקר מורת רוח על התערבותו של שר המשפטים לשעבר יוסף לפיד במאמרים ובראיונות בכלי התקשורת. אומ"ץ טוענת כי בימים האחרונים אחרי שהיועץ המשפטי לממשלה הורה לחקור את ראש הממשלה אהוד אולמרט בפרשת חשד לקבלת שוחד בסך מאות אלפי דולרים בעת רכישת ביתו ברחוב כרמיה החליט חברו הטוב יוסף לפיד להיחלץ למענו ולהביא לביטולה של החקירה. מעשהו של לפיד הינו חמור במיוחד לאור העובדה שהוא כיהן בשעתו כשר ...

  "ניסיון נוסף לפגוע בשלטון החוק"
  Nfc חדשות מחלקה ראשונה - 30 ספטמבר 2007
  עמותת אומ"ץ תבעה גם היא (24.9.07) לפסול את מועמדותו של עו"ד איתן מעוז לתפקיד פרקליט המדינה בנימוק קיום קשרים עקיפים בינו לבין ראש הממשלה אהוד אולמרט, ועל כן אינו יכול לחקור בלא משוא פנים את החשדות נגד אולמרט בפרשת בנק לאומי. במקביל פנתה אומ"ץ אל פרקליט המדינה ערן שנדר בבקשה שיעכב את פרישתו מהתפקיד עד שתסתיים החקירה בחשדות נגד ראש הממשלה בפרשת המניות של בנק לאומי. בפניית אומ"ץ לשנדר נכתב כי שנדר הכריז בשעתו שיאריך את תקופת כהונתו עד להשלמת תיק החקירה בפרשת בנק לאומי שבו חשוד ראש הממשלה אהוד אולמרט בעבירה ...

  אומ"ץ ליחא"ה: זרזו הטיפול בחקירת הוכברגר
  Nfc חדשות מחלקה ראשונה - 29 ספטמבר 2007
  עמותת אומ"ץ פנתה לראש היחידה הארצית לחקירות הונאה (יחא"ה), תת ניצב שלומי איילון, בדרישה ל לזרז את החקירה בחשד שראש עיריית רמת השרון יצחק רוכברגר עבר על החוק ב"תפירת" מכרז לשניים ממקורביו. העמותה הגישה תלונה למשטרה בעניינו של רוכברגר בתחילת חודש אוגוסט (5.8.07) בחשד שעבר לכאורה עבירה של הפרת אמונים. התלונה הוגשה בעקבות החלטה של השופט איטח שדן בבית דין לעבודה בתביעה שהגישו חברי מועצת העיר רמת השרון. השופט קבע כזכור שהמכרזים הללו היו נגועים במשוא פנים בגלל קרבתם של הזוכים אל מר רוכברגר והחליט לבטלם. ...

  החשב הכללי ירון זליכה ממליץ לפטר את עצמו: קובע במסמך שאין להאריך כהונת החשכ"ל
  גלובס - 25 ספטמבר 2007
  זליכה איים בפנייה לבג"ץ, ובינתיים מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, ביקש לעכב את ההחלטה. בסעיף המתייחס ליועצים המשפטים, מחדד זליכה את עמדתו כי על החשב הכללי לסיים את תפקידו במועד וכותב כי "חשבים... כהונתם קצובה והם חייבים ברוטציה ובצדק... שכן הם עלולים בנקל להפוך לחלק מהמערכת שעל שמירתה הם מופקדים, עיניהם ייטחו מראות, ויוצרותיהם יתבלבלו". בנאום שנשא החשב הכללי ב-5 בספטמבר בטקס הענקת אות המופת של עמותת אומ"ץ, אמר: "התוכנית מתבססת על סקר בקרה פנימית מקיף. אם תאומץ התוכנית היא תיתן, לעניות דעתי, ...

  יריית פתיחה: מערכת הבחירות בכפר סבא נפתחה רשמית השבוע
  הרשת המקומית - 25 ספטמבר 2007
  חיים מנור, חבר בתנועת אומ"ץ. שמה של יו"ר עמותת "מלוא הטנא", לאה מילר, כמו גם יו"ר ארגוני המתנדבים לשעבר, דלית רוכמן, נמצא מבוקש ע"י המועמדים השוקלים על התמודדותם לראשות העיר. מבין אלו שהצהירו לאחרונה רשמית כי יתמודדו על כיסא ראש העיר, נמצאים, יו"ר מזכירות סניף הליכוד, אורן כהן. חברי מפלגת העבודה, אריק לויטה ואמיר עשבי. ראש העיר המכהן, יהודה בן חמו, צפוי להודיע רשמית על התמודדותו רק כחצי שנה לפני הבחירות, כך לפחות על פי הצהרותיו בפני מקורביו. בינתיים, חברי סיעתו עדיין לא בטוחים כי ראש העיר יאמץ אותם ...

  שי ניצן
  שי ניצן - המועמד המוביל לתפקיד פרקליט המדינה
  הארץ - 24 ספטמבר 2007
  בפרקליטות הופתעו לגלות ששניים מהמועמדים הטבעיים לתפקיד - המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, שוקי למברגר, והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה לענייני ייעוץ, מייק בלס, לא הגישו בסופו של דבר את מועמדותם לתפקיד. בניגוד לבחירה בפרקליט המדינה היוצא ערן שנדר, ב-2004, הפעם מתכוונים חברי ועדת האיתור לשים דגש רב על פרקליט בעל ניסיון רב בתחום הפלילי. תחום זה הוא עיקר עבודתו של פרקליט המדינה - טיפול בתיקים סבוכים ומורכבים, הנוגעים לחשודים בכירים. תנועת אומ"ץ פנתה אתמול למזוז בדרישה לפסול את מועמדות עו"ד איתן מעוז, ...

  "על ראש הממשלה להשעות עצמו לאלתר"
  Nfc חדשות מחלקה ראשונה - 24 ספטמבר 2007
  עוד חקירה ועוד חקירה ולציבור נמאס. אין לאולמרט לגיטימציה ואין לו שום זכות מוסרית לחלק את ירושלים ולוותר על ריבונות ישראל בחלקים מירושלים ועל הר הבית". ח"כ איתן כבל (עבודה) אמר כי "אנחנו לא יכולים לפרוש על כל כתב אישום שמוגש. אני איני יושב בממשלה, ואפעל לשכנע את חברי לפרוש מן הממשלה". יו"ר עמותת אומ"ץ אריה אבנרי בירך את היועץ המשפטי לממשלה על החלטתו להורות על חקירת המשטרה בפרשת רכישת הבית ברח' כרמיה ע"י ראש הממשלה אהוד אולמרט. "אומ"ץ הגישה בשעתו תלונה למשטרה בעקבות חשיפת הפרשה ע"י העיתונאי יואב יצחק, ...

  אומ"ץ: מקווים שאולמרט לא ינקוט בתרגילים
  Nfc חדשות מחלקה ראשונה - 24 ספטמבר 2007
  יושב-ראש עמותת אומ"ץ, אריה אבנרי, הגיב על החלטת היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, להורות למשטרה לפתוח בחקירה פלילית נגד ראש הממשלה אהוד אולמרט בפרשת הבית ברחוב כרמיה. אבנרי שיגר ברכת ליועמ"ש על החלטתו. אומ"ץ הגישה בשעתו תלונה למשטרה בעקבות חשיפת הפרשה על-ידי העיתונאי יואב יצחק, ומאז לא חדלה מלהתריע על הסחבת הממושכת בקבלת ההכרעה שנבעה בין היתר בגלל תחבולות שנקטו ראש הממשלה ואנשיו. "אנו מצפים לכך שראש הממשלה ישתף פעולה עם חוקרי המשטרה, ולא ינקוט בתרגילי השעיה המקובלים עליו", לשון ההודעה. ...

  "על ראש הממשלה להשעות עצמו לאלתר"
  Nfc חדשות מחלקה ראשונה - 24 ספטמבר 2007
  לעם ישראל יש סיבה מצוינת להיות מודאג, במיוחד היום". ח"כ לימור לבנת (ליכוד) אמרה כי "מיום ליום מאבד אולמרט לגיטימציה לכהן כראש ממשלה. עוד חקירה ועוד חקירה ולציבור נמאס. אין לאולמרט לגיטימציה ואין לו שום זכות מוסרית לחלק את ירושלים ולוותר על ריבונות ישראל בחלקים מירושלים ועל הר הבית". יו"ר עמותת אומ"ץ אריה אבנרי בירך את היועץ המשפטי לממשלה על החלטתו להורות על חקירת המשטרה בפרשת רכישת הבית ברח' כרמיה ע"י ראש הממשלה אהוד אולמרט. "אומ"ץ הגישה בשעתו תלונה למשטרה בעקבות חשיפת הפרשה ע"י העיתונאי יואב יצחק, ...

  אומ"ץ: מקווים שאולמרט לא ינקוט בתרגילים
  Nfc חדשות מחלקה ראשונה - 24 ספטמבר 2007
  יושב-ראש עמותת אומ"ץ, אריה אבנרי, הגיב על החלטת היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, להורות למשטרה לפתוח בחקירה פלילית נגד ראש הממשלה אהוד אולמרט בפרשת הבית ברחוב כרמיה. אבנרי שיגר ברכת ליועמ"ש על החלטתו. אומ"ץ הגישה בשעתו תלונה למשטרה בעקבות חשיפת הפרשה על-ידי העיתונאי יואב יצחק, ומאז לא חדלה מלהתריע על הסחבת הממושכת בקבלת ההכרעה שנבעה בין היתר בגלל תחבולות שנקטו ראש הממשלה ואנשיו. "אנו מצפים לכך שראש הממשלה ישתף פעולה עם חוקרי המשטרה, ולא ינקוט בתרגילי השעיה המקובלים עליו", לשון ההודעה. ...

  אומ"ץ: למנוע מינוי מעוז לפרקליט המדינה
  Nfc חדשות מחלקה ראשונה - 24 ספטמבר 2007
  עמותת אומ"ץ תובעת לפסול את מועמדותו של עו"ד איתן מעוז לתפקיד פרקליט המדינה בנימוק קיום קשרים עקיפים בינו לבין ראש הממשלה אהוד אולמרט, ועל כן אינו יכול לחקור בלא משוא פנים את החשדות נגד אולמרט בפרשת בנק לאומי. עמותת אומ"ץ פנתה (יום ב', 24.9.07) ליועץ המשפטי לממשלה מני מזוז בדרישה לפסול את המועמדות. יו"ר הנהלת העמותה, אריה אבנרי, כתב ליועץ המשפטי: "אנו פונים אליך בתוקף תפקידך כיו"ר הוועדה לאיתור פרקליט המדינה בבקשה לפסול את מועמדותו של עו"ד איתן מעוז שהוזכר כאחד המועמדים לתפקיד פרקליט המדינה. ...

  מועמד להחלפת שנדר מהמשרד שמייצג את רה"מ
  ynet ידיעות אחרונות - 24 ספטמבר 2007
  גם עמותת אומ"ץ פנתה ליועץ המשפטי כדי לפסול את מועמדותו של מעוז. עם זאת, גורמים בפרקליטות מעריכים כי מועמדותו של מעוז אינה בעלת סיכויים גבוהים ובפרקליטות יעדיפו לקדם מועמדים שצומחים בתוך הפרקליטות. יצויין כי באחת הפרשות, פרשת בנק לאומי, מופקד פרקליט המדינה גם על ההכרעה הסופית האם לפתוח בחקירה והאם להגיש כתב אישום. היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, האציל את הסמכות בעניין על הפרקליט כדי למנוע ניגוד עניינים. אחותו, ימימה מזוז, שימשה כיועצת המשפטית של משרד האוצר ועל כן מזוז מנוע מלהכריע בנושא. ...

  דרישה לבטל מועמדות מעוז לפרקליט המדינה
  ערוץ 7 - 24 ספטמבר 2007
  עמותת אומ"ץ דורשת למחוק מרשימת המועמדים לתפקיד פרקליט המדינה את עו"ד מעוז בשל קשריו העקיפים לכאורה עם ראש הממשלה אולמרט. עמותת אומ"ץ פנתה הבוקר ליועץ המשפטי לממשלה מני מזוז בדרישה לפסול את מועמדותו של עו"ד איתן מעוז לתפקיד פרקליט המדינה. יו"ר הנהלת העמותה אריה אבנרי כתב ליועץ המשפטי בנושא זה "אנו פונים אליך בתוקף תפקידך כיו"ר הועדה לאיתור פרקליט המדינה בבקשה לפסול את מועמדותו של עו"ד איתן מעוז שהוזכר כאחד המועמדים לתפקיד פרקליט המדינה. ככל הידוע לנו מועסק עו"ד מעוז במשרד עו"ד זליגמן שמנהלו עו"ד אלי זוהר ...

  אומ"ץ למזוז: הורה על חקירה פלילית נגד בר-און
  Nfc חדשות מחלקה ראשונה - 23 ספטמבר 2007
  כאמור, מכתבה של עמותת אומ"ץ נשלח למזוז בעקבות מכתב ששלח בעניין החשב הכללי במשרד האוצר, ירון זליכה. זליכה כתב ליועץ המשפטי לממשלה כי "עולה חשש כבד שבתהליך הקצאת המענקים במסגרת תוכניות ההבראה שהוכנו בשנה ומחצה האחרונות, נלקחו שיקולים זרים ובכלל זה שיקולים פוליטיים פסולים, שגרמו להפליה חמורה בהקצאת מקורות תקציביים לרשויות מקומיות". בתקופה שעליה מדבר זליכה שימשו אברהם הירשזון כשר האוצר ורוני בר-און כשר הפנים. עשרות רשויות מקומיות פשטו את הרגל וקרסו, ובמשך חודשים רבים לא שולמו משכורות ופנסיה לעובדים. ...

  התלונה נוגעת לנושא העברות כספים בלתי חוקיות, לכאורה, לראשי רשויות חברי "קדימה" בתקופה שכיהן כשר הפנים
  גלובס - 23 ספטמבר 2007
  עמותת אומ"ץ הגישה תלונה ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, נגד שר האוצר, רוני בר-און, בנושא העברות כספים בלתי חוקיות, לכאורה, לראשי רשויות חברי "קדימה", בתקופה שכיהן כשר הפנים. זאת בהמשך לטענתו של החשב הכללי היוצא, ד"ר ירון זליכה. בתלונה נאמר, כי על פי המידע בידי העמותה, אנשי משרד החשב הכללי במשרד האוצר, ביקשו בחודשים האחרונים לבדוק את סכומי המענק המשלתי שקיבלו 47 עיריות ורשויות מקומיות במסגרת תכנית הבראה ארצית. בדיקת 27 רשויות מתוך רשימה זו, העלתה כי כשליש מהן - שבראשן עומדים ראשי רשויות חברי "קדימה" ...

  האוצר יפנה לבג"ץ אם המבקר יוציא צו הגנה לזליכה; מזוז ביקש לעכב אישור המחליף
  הארץ - 19 ספטמבר 2007
  שלשום דרשה גם עמותת אומ"ץ ממבקר המדינה להוציא לאלתר צו הגנה לזליכה כדי למנוע את פיטוריו. במכתב ששלחה אומ"ץ למבקר מודגש כי זליכה חשף שחיתות שלטונית, ולפיכך זכאי להגנת המבקר. במכתב מודגש: "ד"ר זליכה חשף בחודשים האחרונים פרשת שחיתות גדולה של חשד להטיית מניות במכירת בנק לאומי, שבה מעורב לכאורה ראש הממשלה, אהוד אולמרט. הפרשה נחקרת בימים אלה במשטרה. "במקביל נקט החשב הכללי שורת פעולות למניעת בזבוז סיטוני של כספי המדינה והכין תוכניות אופרטיוויות למאבק בשחיתות השלטונית הגואה. אין תימה אפוא שפעילותו היתה לצנינים ...

  אומ"ץ למזוז: המשך חקירת הזיופים ב'עבודה'
  Nfc חדשות מחלקה ראשונה - 19 ספטמבר 2007
  עמותת אומ"ץ פנתה (יום ג', 18.09.07) במכתב דחוף ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בתביעה שהחקירה בפרשת החשד לזיופים בבחירות הפנימיות במפלגת העבודה על-ידי חברים במטה הבחירות של שר הביטחון אהוד ברק תימשך, חרף הצטרפותו הקרובה של עמי איילון לממשלה. עמותת אומ"ץ טוענת כי בנוסף לתלונות שהוגשו למשטרה על-ידי מטה הבחירות של עמי איילון ועל-ידי השופט (בדימ.) אמנון סטרשנוב שפיקח על טוהר הבחירות. היא הגישה למזוז שתי תלונות על חשד לזיופים בבחירות הפנימיות של מפלגת העבודה ומתן שוחד לכפרים ערביים שחוברו למערכת החשמל ערב ...

  לינדנשטראוס עצר הדחת זליכה: הורה לשר בר-און לא לנקוט בכל פעולה המשנה את המצב הקיים עד למתן החלטתו בהקדם
  הארץ - 18 ספטמבר 2007
  מיכה לינדנשטראוס, טרם בחן את האמור בה ובנספחיה, ובכוונתו להידרש לכך. לדעת נציב תלונות הציבור, מן הראוי שלא תעשה כל פעולה המשנה את המצב הקיים עד למתן החלטתו בהקדם". זליכה דורש להישאר בתפקידו לפחות תקופה נוספת. לטעמו, הפסקת כהונתו כעת משמעותה הדחה על חשיפת עבירות שביצע אולמרט בפרשת הפרטת לאומי. זליכה פנה למבקר המדינה בבקשה שיתערב בנושא. כך עשתה גם תנועת אומ"ץ, בראשה העיתונאי אריה אבנרי, הדורשת מהמבקר להוציא "צו הגנה" שימנע הדחת זליכה. כידוע, היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ופרקליט המדינה, ערן שנדר, ...

  לינדנשטראוס עצר הדחת זליכה
  Nfc חדשות מחלקה ראשונה - 18 ספטמבר 2007
  לתלונת חברי הכנסת שלי יחימוביץ ופרופ' אריה אלדד, בעניין החשב הכללי ד"ר ירון זליכה. נציב תלונות הציבור, השופט (בדימ.) מיכה לינדנשטראוס, טרם בחן את האמור בה ובנספחיה, ובכוונתו להידרש לכך. לדעת נציב תלונות הציבור, מן הראוי שלא תעשה כל פעולה המשנה את המצב הקיים עד למתן החלטתו בהקדם. זליכה דורש להישאר בתפקידו לפחות תקופה נוספת. לגישתו, הפסקת כהונתו עכשיו משמעותה הדחה - נקמה על חשיפת עבירות שביצע אולמרט בפרשת הפרטת לאומי. זליכה פנה למבקר המדינה בבקשה שיתערב. כך עשתה גם תנועת אומ"ץ, בראשה העיתונאי אריה אבנרי, ...

  עמותת אומ"ץ: להמשיך החקירה בפרשת החשד לזיופים בפריימריז במפלגת העבודה
  NRG מעריב - 18 ספטמבר 2007
  עמותת "אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי" (אומ"ץ) תובעת להמשיך בחקירת המשטרה בפרשת החשד לזיופים בבחירות הפנימיות במפלגת העבודה. גורמים בעמותה פנו אתמול במכתב דחוף ליועץ המשפטי לממשלה בתביעה שהחקירה בפרשה תימשך חרף הצטרפותו הקרובה של עמי איילון לממשלה. אומ"ץ מביעה חשש שבמסגרת הצטרפותו של איילון לממשלה נעשה "הסדר פנימי" להשתקת הפרשה במפלגת העבודה.

   

   

   

  האמת על תנועת
  הלוגו של תנועת אומץ

  הקלק לקבלת פרטים

  דף הבית אומ"ץ פרטים ליצירת קשר

   

  מה קרה ב-עמותת אמיתי ?

  עמותת אומ"ץ - אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי, הוקמה בשנת 2003 במטרה לשפר את איכות החיים במדינת ישראל.

  העמותה אינה מטפלת בעניינים אישיים של הפונים אליה, אלא רק בנושאים עקרוניים הנוגעים לכלל הציבור, או לאוכלוסיה מסויימת.

  ביקורת על תנועת אומ"ץ

  חברי אומ"ץ פעלו במשך שנים בניגוד לתקנון

  תקנון אומ"ץ מיום הקמתה היה תקנון מצוי, לפיו חובה לדחות אסיפה כללית בשבוע אם אין מניין. חרף זאת חברי אומ"ץ התעלמו מהוראת תקנון זו כפי שמומחש בפרוטוקול האסיפה הכללית משנת 2012. זה נוהג פסול שהשתרש במשך שנים, תוך התעלמות מופגנת מביקורת שנכתבה ונאמרה במפורש ע"י חלק מחברי העמותה. הנהלת אומ"ץ התעלמה גם מהפרת הוראות נוספות של התקנון, שמחייב את כלל חברי העמותה.

  © כל הזכויות שמורות לעמותת אומ"ץ

  אפשר להפיץ דף זה באמצעות דואר אלקטרוני, לשמור במחשב האישי, להוריד משרת אינטרנט ולהציגו בפני קהל. כל זאת מבלי לשנות או לפגוע במבנה הדף.
  על דף זה חלים חוקי זכויות יוצרים. אין לערוך אותו ו/או לעשות בו כל שימוש שלא למטרות שלשמן נועד.