אברהם הירשזון

אברהם הירשזון נולד בישוב תל-מונד ומתגורר בל-אביב. חבר כנסת מטעם סיעת קדימה ושר בממשלות ישראל. אלמן ואב לשלושה ילדים. השכלתו אקדמאית חלקית.

במהלך כהונתו כשר האוצר, נחשפו פרשיות שונות. בחודש ינואר 2007, נעצר ראש רשות המסים, ג'קי מצא, בחשד שביצע עבירות שוחד ומינויים פסולים. חודש לאחר מכן, התפטר מצא מתפקידו.

באותו חודש, לאחר שהתנהלה מספר חודשים חקירה סמויה כנגדו, זומן הירשזון לחקירה במשטרה. הירשזון נחשד בעבירות חמורות של נטילת מיליוני שקלים מקופת עמותת ניל"י של הסתדרות העובדים הלאומית. עוד נודע בעקבות החקירה, כי בשנת 1997 נתפס הירשזון בנתב"ג עם מזוודה ובה רבע מיליון דולר במזומן, עימה חזר ממסע לזכר השואה בפולין.

בעקבות החקירה נגדו השעה את עצמו הירשזון מתפקידו כשר אוצר. ראש הממשלה, אהוד אולמרט, מילא את מקומו, עד מינויו של שר האוצר החדש.

עופר הירשזון

עופר הירשזון היה כוכב מדורי הרכילות בתחילת שנות ה-2000 העליזות. הוא הוגדר בהם איש עסקים ומצליחן. הירשזון הבן כנראה האמין למה שקרא על עצמו בעיתונים, נטל הלוואות ענק מהבנקים, הימר על רכישת חברות בורסאיות והפסיד עשרות מיליוני שקלים בתוך פחות משלוש שנים.

פרסומת בנק הפועלים, הנושה העיקרי של עופר הירשזון, נאלץ לפרוס לו את החובות. החשיפה הציבורית של החובות שלו העיקה מאוד על כל הנוגעים בדבר, והם מצאו פתרון: הוצאת הפעילות העסקית שלו מהבורסה.

מאז יצא הירשזון הבן מהבורסה, איש אינו יודע מה מצב חובותיו. בראיון לטלוויזיה לפני כמה חודשים טען האב שהבן סידר את החובות. איך "מסדרים" חובות של עשרות מיליונים? רק ההירשזונים יודעים.

אם עופר הירשזון היה לקוח רגיל, הבנקים כבר היו פושטים את עורו, מעקלים את רכושו וכופים עליו להעביר כל שקל פנוי להסדר נושים. אבל הירשזון הבן הוא עדיין לקוח מועדף, שהמשיך לקיים רמת חיים גבוהה כאילו שאביו היה שר אוצר במדינת עולם שלישי.