תנועת אומץ היא גלגולה השני של עמותת אמיתי map

חזור
דף קודם
דף הבית
 

 

X הסתר תפריט
 

 

שלי יחימוביץ

חברת כנסת

מקבלת אות אומ"ץ לשנת 2007

ח כ שלי יחימוביץ נושאת דברים בשם מקבלי האותות
תצלום: דורון טל

נימוקי ועדת האותות

"אני מחויבת למלחמה בשחיתות. אין לי ספק שיש גורמים שונים שמתייחסים למדינה, כאילו הייתה זו ערוגת הכסף הפרטית שלהם". כך ח"כ שלי יחימוביץ': חדה, בוטה, חד-משמעית ומשדרת תמיד שדר ערכי ואמין של מחויבות ואחריות, שאין עמן פשרה או קיצורי דרך.

ח"כים מכל קצות הקשת הפוליטית מעידים כי היא חברת כנסת מצטיינת. אכן, ככל שהיכרותנו עמה מגעת, היא באמת כזו: חרוצה, יעילה ובעלת נוכחות מרשימה בפעילותה הפרלמנטרית ובמספר הצעות החוק שהניחה על שולחן הכנסת. עפ"י הצהרתה, היא נכנסה לפוליטיקה בעיקר כדי לעסוק בנושא החברתי-כלכלי. מאז הצטרפה לכנסת היא קבעה רף גבוה של דוגמה אישית ועמדה עצמאית, ומנווטת דרכיה - בלא מעט הצלחה - בינות שדות המוקשים במפלגה, בכנסת ובממשל. עד כה היא עשתה זאת ביושר, בהגינות, ומבלי שיוכתם בה שום רבב. יותר מפעם אחת שלי יחימוביץ' מצאה עצמה בודדה במאבקיה הפרלמנטריים. לעניינה של העמותה, במשך התקופה בה היא משמשת כחברה דומיננטית בשדולת הכנסת למלחמה בשחיתות, פעלה שלי יחימוביץ' בנחרצות ובנחישות, כנגד תופעות שונות של שחיתות ציבורית ומינויים פוליטיים, ועוד ידה נטויה. השתלבותה במערכת הפוליטית הייתה אך תהליך כמעט טבעי לפעילותה המקצועית כעיתונאית חוקרת, כמראיינת מעורבת בכל תחום שנשקפת ממנו עוולה לפרט ולחברה וכלוחמת עיקשת ועקבית בשחיתות השלטונית.

על רגישותה ומעורבותה החברתית בכל התחומים בהם היא עוסקת; על מחויבותה המוצהרת למנהל תקין ולשקיפות מלאה; על נחישותה להלחם בתופעות שחיתות ציבורית ולתבוע - ללא מנוח - את אכיפת הדין, החליטה "ועדת האות" - פה אחד - להעניק את "אות אומץ" לשנת 2007 לחברת הכנסת שלי יחימוביץ'.

דברי ח"כ שלי יחימוביץ' בשם מקבלי האותות | ראיון טלפוני עם ח"כ שלי יחימוביץ'
 

 

הענקת אות

לשנת 2007

הקלק לקבלת פרטים
מה קרה ב-עמותת אמיתי ?
ביקורת על תנועת אומ"ץ

חברי אומ"ץ פעלו במשך שנים בניגוד לתקנון

תקנון אומ"ץ מיום הקמתה היה תקנון מצוי, לפיו חובה לדחות אסיפה כללית בשבוע אם אין מניין. חרף זאת חברי אומ"ץ התעלמו מהוראת תקנון זו כפי שמומחש בפרוטוקול האסיפה הכללית משנת 2012. זה נוהג פסול שהשתרש במשך שנים, תוך התעלמות מופגנת מביקורת שנכתבה ונאמרה במפורש ע"י חלק מחברי העמותה. הנהלת אומ"ץ התעלמה גם מהפרת הוראות נוספות של התקנון, שמחייב את כלל חברי העמותה.


© כל הזכויות שמורות

אפשר להפיץ דף זה באמצעות דואר אלקטרוני, לשמור במחשב האישי, להוריד משרת אינטרנט ולהציגו בפני קהל. כל זאת מבלי לשנות או לפגוע במבנה הדף.
על דף זה חלים חוקי זכויות יוצרים. אין לערוך אותו ו/או לעשות בו כל שימוש שלא למטרות שלשמן נועד.