תנועת אומץ היא גלגולה השני של עמותת אמיתי map

חזור
דף קודם
דף הבית
 

 

X הסתר תפריט
 

 

קלמן ליבסקינד

עיתונאי חוקר "מעריב"

מקבל אות אומ"ץ לשנת 2007

קלמן זיסקינד
תצלום: אלברט סדיקוב

נימוקי ועדת האותות

מי שעוקב אחר מאמריו המרתקים בעיתון "מעריב" יצטרף וודאי לאמירה, כי קלמן ליבסקינד הוא אכן מבכירי החוקרים בעיתונות החברתית בישראל. אין כמעט נושא במדינה שהוא לא טיפל בו, במהלך שנות עבודתו כעיתונאי חוקר, קודם בשבועון "מקור ראשון" ומאוחר יותר, ב"מעריב". את עבודתו הוא מגדיר כ"שליחות", שנועדה לחשוף שחיתויות ומושחתים ושתכליתה - "ובערת הרע מן הארץ".

קלמן ליבסקינד משתייך לזן עיתונאים ייחודי ונדיר, שאינו "מוריד פרופיל" לאורך זמן. הוא דבק במשימה עד להשלמתה ואינו נרתע משום מכשול בדרך. כתיבתו מעידה עליו כי הוא ניחן באומץ לב עיתונאי וברגישות ציבורית - שתי תכונות שבלעדיהן לא ניתן היה להצליח לחשוף כה הרבה פרשיות שחיתות. אם למדוד את הישגיו המקצועיים אך ורק על פי מדד "הכמות", הרי ששמור לו מקום של כבוד ליד כותל המזרח של מיטב עיתונאי ישראל.

בין תחקיריו הרבים ניתן לציין פרשות שחיתות של אישים פוליטיים בכירים; את גילויי השחיתות בצמרת ההסתדרות; מכירת אברים במכון הפתולוגי; אי-סדרים במשרד התחבורה; חקירות פנימיות לא חוקיות ב"אגד"; ועוד רבים אחרים. רק לאחרונה, בתחקיר מקצועי מקיף, הצליח לחשוף פרשת שחיתות מסועפת ברשות המיסים, חשיפה שזעזעה את אמות הסיפים של מדינת ישראל.

על היותו חושף שחיתויות בעל אומץ לב; על היותו עיתונאי חוקר מעולה ויוצא דופן; על היותו בעל חוש צדק חברתי-ערכי מן המעלה הגבוהה ביותר, החליטה "ועדת האות" - פה אחד - להעניק את "אות אומץ" לשנת 2007 לעיתונאי קלמן ליבסקינד.
 

 

הענקת אות

לשנת 2007

הקלק לקבלת פרטים
מה קרה ב-עמותת אמיתי ?
ביקורת על תנועת אומ"ץ

חברי אומ"ץ פעלו במשך שנים בניגוד לתקנון

תקנון אומ"ץ מיום הקמתה היה תקנון מצוי, לפיו חובה לדחות אסיפה כללית בשבוע אם אין מניין. חרף זאת חברי אומ"ץ התעלמו מהוראת תקנון זו כפי שמומחש בפרוטוקול האסיפה הכללית משנת 2012. זה נוהג פסול שהשתרש במשך שנים, תוך התעלמות מופגנת מביקורת שנכתבה ונאמרה במפורש ע"י חלק מחברי העמותה. הנהלת אומ"ץ התעלמה גם מהפרת הוראות נוספות של התקנון, שמחייב את כלל חברי העמותה.


© כל הזכויות שמורות

אפשר להפיץ דף זה באמצעות דואר אלקטרוני, לשמור במחשב האישי, להוריד משרת אינטרנט ולהציגו בפני קהל. כל זאת מבלי לשנות או לפגוע במבנה הדף.
על דף זה חלים חוקי זכויות יוצרים. אין לערוך אותו ו/או לעשות בו כל שימוש שלא למטרות שלשמן נועד.