תנועת אומץ היא גלגולה השני של עמותת אמיתי map

חזור
דף קודם
דף הבית אודות - תפריט משני פעילויות העמותה - תפריט משני אומץ בחדשות - תפריט משני בעלי תפקידים בעמותה פרסומים של חברים
שימושון - תפריט משני
צור קשר - כתובת טל. ופקס חיפוש באתר זה אנגלית

לחופש נולד

עמותת "לחופש נולד" הוקמה בשעתו ביוזמת עו"ד אליעד שרגא, יו"ר התנועה לאיכות השלטון, בשיתוף עם משרד הביטחון שמימן חלק ניכר מפעולותיה. לפני זמן מה עלה חשד כי "לחופש נולד" שאמורה היתה לפעול בשקיפות ולקדש כל שקל להשגת המטרה המיוחלת, מפזרת כספים באופן תמוה, שלא לומר באופן הנגוע בשחיתות. בודק מטעם רשם העמותות מצא כי חלק ניכר מהתקציבים שהעביר משרד הביטחון למימון פעולות להשבתו של רון ארד, בוזבזו.

נמצא כי חלק ניכר מהתקציבים שהעביר משרד הביטחון למימון פעולות להשבתו של רון ארד, בוזבזו בתשלומי משכורות עתק, לכל אחד מחמשת הבכירים בעמותה. מדובר בשכר שנתי בסך 128-320 אלף ש"ח. משכורות העתק אלו ששולמו במשך שנים, העלו שאלות נוקבות, ביניהן, כיצד קרה שעמותה שנולדה מתוך כוונות טובות וטהורות, שימשה לפחות בשנים האחרונות כצינור לחלוקת משכורות מוגזמות ומופקרות לשורה של מקורבים? עוד התברר כי עובדת תשלומי משכורות עתק היתה ידועה למשרד הביטחון ולכן קוצצה התמיכה בעמותה זו.

אומ"ץ תמשיך לפעול בנושא זה כדי להפסיק את בזבוז הכספים וכדי לוודא שהתקציבים שמועברים לעמותת לחופש נולד ישמשו אך ורק למטרה אליהם יועדו.

בינואר 2007 נבחר יו"ר חדש לעמותה, עו"ד אליעד שרגא, ששימש קודם לכן בתפקידו כסגן יו"ר. שרגא פעל כדי לרכך את המכה. לאחר שעמותת לחופש נולד בראשותו הציגה מסמכים ופרוטוקולים לתיקון הליקויים, הסכים הבודק להמליץ לתת לעמותת לחופש נולד אישור ניהול תקין לגבי שנת 2006.

מה קרה ב-עמותת אמיתי ?
ביקורת על תנועת אומ"ץ

חברי אומ"ץ פעלו במשך שנים בניגוד לתקנון

תקנון אומ"ץ מיום הקמתה היה תקנון מצוי, לפיו חובה לדחות אסיפה כללית בשבוע אם אין מניין. חרף זאת חברי אומ"ץ התעלמו מהוראת תקנון זו כפי שמומחש בפרוטוקול האסיפה הכללית משנת 2012. זה נוהג פסול שהשתרש במשך שנים, תוך התעלמות מופגנת מביקורת שנכתבה ונאמרה במפורש ע"י חלק מחברי העמותה. הנהלת אומ"ץ התעלמה גם מהפרת הוראות נוספות של התקנון, שמחייב את כלל חברי העמותה.


© כל הזכויות שמורות

אפשר להפיץ דף זה באמצעות דואר אלקטרוני, לשמור במחשב האישי, להוריד משרת אינטרנט ולהציגו בפני קהל. כל זאת מבלי לשנות או לפגוע במבנה הדף.
על דף זה חלים חוקי זכויות יוצרים. אין לערוך אותו ו/או לעשות בו כל שימוש שלא למטרות שלשמן נועד.