תנועת אומץ היא גלגולה השני של עמותת אמיתי map

חזור
דף קודם

פרסומים של חברי אומץ יעל ארצי   נעדר חלל

נעדר חלל   מאת: יעל ארצי

 

באחד בדצמבר 1967 נשלח רב-סרן אקי ארצי לטיסת ביון מעל אדמת מצרים. המשימה היתה לצלם מהאוויר בסיס טילים חדש שנבנה בקרבת מפרץ-סואץ. המטרה אותרה, זוהתה, וצולמה. לפתע נסק מטוסו של אקי מעלה, ופנה חזרה הביתה. דקות אחדות אחר-כך צלל, ככדור-אש בנפילה חופשית, אל מימי המפרץ בשטח המצרי. הטייס, אקי ארצי, והנווט, אלחנן רז, נותרו מאז במצולות. ואולי לא... ואולי "האירוע" כולו הוא כיסוי להעלמת זהותו, ממש כמו בסיפורי ריגול.
נעדר - חלל איננו סיפור היעדרותו של טייס ישראלי, כי אם סיפור מאבקה הבלתי מתפשר של יעל ארצי, אשתו, לאיתורו ולהשבתו אליה חי או מת. בודדה מול מערכת צבאית, פוליטית ודתית צינית, הודפת יעל ארצי את הסיסמאות הקלישאיות נוסח "המדינה עושה כל מאמץ להשבת בנינו הביתה" כבר למעלה משלושים שנה. היא פועלת בנחרצות ובעיקשות, קושרת ופורמת כל קצה חוט של מידע וקשר אנושי, בארץ ובעולם. מתוך אינטואיציה שפויה היא פונה לעזרתם של משה דיין, גולדה מאיר, חיים בר-לב, עזר וייצמן, אבא אבן, הרב גורן ואחרים, ומספרת שוב ושוב את סיפורה, אך אלה משקרים לה במצח נחושה, מפיחים בה תקוות-שווא ומעמיקים את שיברון ליבה. בעיתות משבר, מול חומת הברוקרטיה האטומה, הגעגועים והיאוש, מתייצבים לעזרתה ידידיה הטובים - רופא-אליל אפריקאי, השחקן ג'וני וייסמילר המוכר כ"טרזן" ובעלה הנעדר, אקי...
יעל ארצי, אשה אמיצה ומרתקת, גרה בתל אביב ועדיין פועלת, ללא לאות, להשיב את בעלה הנעדר הביתה.

מה קרה ב-עמותת אמיתי ?
ביקורת על תנועת אומ"ץ

חברי אומ"ץ פעלו במשך שנים בניגוד לתקנון

תקנון אומ"ץ מיום הקמתה היה תקנון מצוי, לפיו חובה לדחות אסיפה כללית בשבוע אם אין מניין. חרף זאת חברי אומ"ץ התעלמו מהוראת תקנון זו כפי שמומחש בפרוטוקול האסיפה הכללית משנת 2012. זה נוהג פסול שהשתרש במשך שנים, תוך התעלמות מופגנת מביקורת שנכתבה ונאמרה במפורש ע"י חלק מחברי העמותה. הנהלת אומ"ץ התעלמה גם מהפרת הוראות נוספות של התקנון, שמחייב את כלל חברי העמותה.


© כל הזכויות שמורות

אפשר להפיץ דף זה באמצעות דואר אלקטרוני, לשמור במחשב האישי, להוריד משרת אינטרנט ולהציגו בפני קהל. כל זאת מבלי לשנות או לפגוע במבנה הדף.
על דף זה חלים חוקי זכויות יוצרים. אין לערוך אותו ו/או לעשות בו כל שימוש שלא למטרות שלשמן נועד.