תנועת אומץ היא גלגולה השני של עמותת אמיתי map

חזור
דף קודם
אומ"ץ דורשת: להשעות את הרב מצגר מתפקידיו כדיין לאור ההחלטה לחקור אותו
בעניין זה פנתה אומ"ץ לפרקליטו של הרב הראשי לישראל עו"ד יעקב וינרוט בבקשה שמרשו ישעה עצמו לאלתר מכל תפקיד שיפוטי בתוקף תפקידו כדיין בבית הדין הרבני הגדול
|    עודכן: 10:41 16/02/2005
פרקליט המדינה התיר חקירת הרב מצגר בחשד שקיבל טובות הנאה

הידיעה על חקירתו התקדימית הצפוייה של הרב יונה מצגר עוררה כצפוי הדים רבים ותגובות חריפות. כזכור, החליט בראשית השבוע היועץ המשפטי לממשלה לאשר את חקירתו של מצגר בגין פרשת קבלת טובות הנאה מבית המלון בירושלים בה הוא חשוד. ככל הידוע תהיה זו הפעם הראשונה בתולדות המדינה שרב ראשי לישראל נחקר באזהרה.

בהקשר זה, פנתה (ג', 15.2.05) עמותת אומ"ץ, אזרחים למען מנהל תקין ו צדק חברתי ומשפטי, לפרקליטו של הרב מצגר עו"ד ד"ר יעקב וינרוט, בדרישה כי מרשו ישעה עצמו לאלתר מכל תפקיד שיפוטי בו הוא מחזיק מתוקף תפקידו כדיין בבית הדין הרבני הגדול וזאת בגין חקירתו הקרובה תחת אזהרה.

פרקליט העמותה, עו"ד בועז ארד, כתב לעו"ד וינרוט בין היתר:
"הבוקר פורסם בכלי התקשורת כי היועץ המשפטי לממשלה הינחה את המשטרה לחקור את מרשך באזהרה. אין מדובר אפוא בחקירה ראשונית, אלא בחקירה פלילית נגד מרשך. בנסיבות אלה סבורה שולחתי כי על מרשך להשעות עצמו מיד מכל תפקיד שיפוטי או מעין שיפוטי ובפרט מתפקידו כדיין בבית הדין הרבני הגדול".

עו"ד ארד הזהיר את עו"ד וינרוט כי "אם לא ישכיל מרשך לעשות כן, כי אז תשקול שולחתי לעתור לבית המשפט הגבוה לצדק ולבקש צו שיורה למרשך לעשות את אשר מתחייב על-פי סדרי ממשל תקינים".
 

 
folow up:
הרב מצגר לא ישתתף . . .