תנועת אומץ היא גלגולה השני של עמותת אמיתי map

חזור
דף קודם

פרסומים של חברי אומץ

אהבה בכל החושים
מאת דליה מורגנשטרן

אירינה נסעה לפינלנד לנאום בכנס אקדמי שהיה מוצלח ביותר במסגרת עבודת הדוקטורט ומשם נסעה לבקר חברה בפטסבורג. בתאונת דרכים במונית משדה התעופה סמוך לביתה ביפו נהרגה על ידי נהג עבריין תנועה ביום חמישי האחרון.

אירינה בת 47, הייתה מוכשרת אשה מופלאה ביותר, לפני כ-3 שבועות סיימה את הפרוייקט שעסק ב-3 סיפורי אהבה שעלו על שרטון. אירנה עלתה לארץ בשנת 1990 מרוסיה, ובכוח רצון העז הכריחה את כל משפחתה שהייתה מבוססת מאוד ברוסיה לעלות לארץ. למרות שהיא ומשפחתה עברו בעיות ביוקרטיות קשות ובעיקר כלכליות, בעלה לא קיבל אזרחות מאחר ואינו יהודי. הוא השאיר מאחוריו עסק מצליח ובא לחיות בארץ ועובד כמאבטח. העברית לא הייתה שגורה בפיה בשנים הראשונות ונאלצה גם היא לעבוד בעבודות מזדמנות למרות שהייתה דוקטורנית לפיזיקה, מתמטיקה, בלשנות וספרות אנגלית, הצליחה להגיעה להשגים בלתי רגילים. היא הייתה בשיא פריחתה בת 47.

אישה יפה כל כך, כריזמטית, נסיכה, אריסטוקרטית אמיתית, בלי להיות סנובית. באוניברסיטת תל אביב למדה לקראת תואר שלישי במכון להסטוריה ופילוסופיה של המדע והרעיונות. תמיד בחרה את הדברים הקשים והמעניינים ביותר.

קשה לומר היא הייתה, היא עימנו היא כל כך חייה כל כך אהבה את החיים אהבה בלא תנאים כל דבר, היא הושפעה מהוויה הישראלית היה לה חיבור בין התרבות כאן ונוף מולדתה שם מוסקבה.

כאשר עלתה הגיעה לירושלים השלימה את לימודיה בבית הספר לתאטרון חזותי וקיבלה דיפלומה בבימוי ותיאטרון. בהרצאה הכירה את חוני המעגל ומאז הם עבדו ויצרו יחד על תאטרון מולטימדיה, אירינה זכתה בפרס בתחרות של האיגוד הארצי של השחקנים והבמאים. בשנת 1997 עברה לגור בתל אביב שם ביימה והציגה את פאוסט של גיתה במסגרת ההצגה המבדיל בין קודש לחול מאת חוני המעגל שהוצג בפסטיבל עכו וזכה לשבחים, היא יזמה את המעבדה התאטרלית הניסיונית ושם ביימה מחזה "אורות הגז" של פטריק המילוון.

אירנה אהבה כל דבר בטוטאליות מוחלטת, היא עסקה בתאטרון שהכיל את כל החושים. היא הושפעה רבות מהמחזאי ארטו שנפטר בשנת 1948 הוא עסק בתאטרון ניסיוני תפיסתו היתה לרסק את המציאות המדומה הצומחת כעשב שוטה. רוב עבודותיה של אירינה היו על מנת להפעיל את כל החושים בו זמנית. העסיקו אותה סיפורי אהבה ללא תנאי, היא לקחה ספר והפכה למחזה היא עיבדה ספרות לתאטרון התמודדה עם שפה ועם ספרים שאינם חזותיים . ידוע כי נשים בדרך כלל מסוגלות לפעילות רבה וכך היא יישמה את יכולתן של הנשים לעשות מספר פעולות כדי להפעיל בהצגות את כל החושים: בהופעות היתה אינטרקציה עם הקהל, וידאו ארט, שקופיות, מוזיקה, ריחות, אוכל.

היא היתה מאוד משפחתית תומכת ואוהבת, חיברה חברים עם משפחה. לכולם היתה לה אהבה רבה. את ילדתה יפת תואר היום בת 10 שהתאקלמה בארץ מצויין. לא הסכימה לשלוח לבית ספר למחוננים היא דגלה בשיוויון ועמדה על כך שתשאר בשכונה בבית ספר מעורב שם לומדת ערבית ומצטיינת בכל המקצועות.

בדרכה משדה התעופה הביתה בשבוע שעבר, בשעה 4.30 בבוקר צלצלה לאמה לספר שהיא בדרך. בשעה 7.00 בבוקר הבת מיריקה התכוננה לקבל את פני אמה וללכת לבית הספר ואז הגיעה אחות ועובדת סוציאלית לספר להם ולבעל המצפה בגעגועים שאירינה נהרגה מנהג עבריין תנועה ממש בפתח הבית בשדרות ירושלים שביפו.

אירינה השאירה עשרות משפחות שחקנים ישראלים ורוסים שנשארו ללא מנהיגה אמיתית שהובילה אותם.

יהיה זכרה ברוך!

חברתך דליה מורגנשטרן

מה קרה ב-עמותת אמיתי ?
ביקורת על תנועת אומ"ץ

חברי אומ"ץ פעלו במשך שנים בניגוד לתקנון

תקנון אומ"ץ מיום הקמתה היה תקנון מצוי, לפיו חובה לדחות אסיפה כללית בשבוע אם אין מניין. חרף זאת חברי אומ"ץ התעלמו מהוראת תקנון זו כפי שמומחש בפרוטוקול האסיפה הכללית משנת 2012. זה נוהג פסול שהשתרש במשך שנים, תוך התעלמות מופגנת מביקורת שנכתבה ונאמרה במפורש ע"י חלק מחברי העמותה. הנהלת אומ"ץ התעלמה גם מהפרת הוראות נוספות של התקנון, שמחייב את כלל חברי העמותה.


© כל הזכויות שמורות

אפשר להפיץ דף זה באמצעות דואר אלקטרוני, לשמור במחשב האישי, להוריד משרת אינטרנט ולהציגו בפני קהל. כל זאת מבלי לשנות או לפגוע במבנה הדף.
על דף זה חלים חוקי זכויות יוצרים. אין לערוך אותו ו/או לעשות בו כל שימוש שלא למטרות שלשמן נועד.