פרסומים של חברי אומץ

שמחה ניר

 • האתר של קימקא בגלובל-ריפורט
 • האתר הראשון של קימקא
 • קישורים לפרסומיו האחרונים

 • השופט אדמונד לוי לא מתבייש, מתלונן גם בלשכת עורכי-הדין
  2/1/2008 - לפני קרוב לחודשיים פרסמנו כאן את דבר תלונתו של אדמונד לוי למשטרת ישראל, אבל, מסתבר, הוא לא הסתפק בכך, והניח את מרכולתו גם לרגליו של ראש לשכת עורכי-הדין, כדי שהוא, ראש הלשכה – שאין לו בחוק מעמד של "קובל" – ישמש "מתמחה" שלו, ישכב עבורו על הגדר, ויחס...

 • משרד המשפטים: איך מטפלים ב"פניות הציבור"?
  15/12/2007 - לעו"ד מיכל טנא, מנהלת היחידה לפניות הציבור: המסקנה העגומה מכל אלה היא אחת מהשלוש: או שאני אידיוט, או שהשר שלכם אידיוט, או שמאן-דהוא בלשכת השר מסובב אתכם בכחש, כדי שאתם – היחידה לפניות הציבור – "תפרוורדו" אלי את השקרים שלהם. מה הנכון מאלה – תגידו אתם!

 • השר דניאל פרידמן, מחר ישתמשו ב"סעיף הזילות" גם נגדך!
  15/11/2007 - פנייה אל שר המשפטים להביא לכנסת הצעת-חוק המבטלת את "סעיף הזילות" האומלל, ירושת המנדט הבריטי על פלשתינה (א"י), אשר עוד במאה ה-19 הוגדר בארץ מולדתו כ"מיושן" ומתאים לאוכלוסיות ה"צבעוניות" בקולוניות אשר מעבר ימים.

 • משרד המשפטים מציע: חוק נוגה אוהד
  6/11/2007 - כשראיתי את תזכיר הצעת-החוק בו עסקינן שאלתי את עצמי אם זה פלייטון-על-פלייטון, או פלייטון שקרם עור וגידים, והיה למציאות

 • עוד על שחרור אסירים בדרך מינהלית: הבושות הולכות ורבות, ומשרד המשפטים ממשיך ושותק
  5/10/2007 - מה כל-כך מסובך בתרגיל האינטלקטואלי הזה, שאחרי שנתיים וחצי, שלוש שנים, כל הדרגים המקצועיים המהוללים של משרד המשפטים לא מסוגלים להתמודד איתו?!

 • מי מנהל את משרד המשפטים (ב): איך יודעים אם השר/היועץהמשפטי/פרקליט המדינה בכלל ראה את הפנייה אליו?
  29/9/2007 - שבע פניות בחמישה נושאים שונים תוך תקופה של כשנה (ולא בטוח שהרשימה הזאת משקפת את כל פניותי) אשר, ככל הנראה, "יורטו" על ידי "הדרגים המקצועיים", ולא נראה שיש איזו כוונה להביא אותם אל שולחנו של השר, או אפילו להתייחס אליהן בצורה כלשהי.

 • אות המופת במשפט, התשס"ז: השופטת מוסיה ארד
  27/9/2007 - עמדה, כאזרחית מן השורה, על משמר כבוד האדם וכיבוד החוק וצווי בית המשפט, מול המשטרה, אשר צפצפה על כל אלה. המשטרה קפצה על רגליה האחוריות, ונציבת תלונות הציבור תמכה במצפצפים על החוק.

 • על החנינה לסמל מאיר יעקבי ז"ל: אהוד ברק, אתה לא "סוגר" שום מעגל!
  27/9/2007 - לפני חמישים שנה הוענקה חנינה לאחד מאנשי החוליה שנתפסה בסוריה, וכן הוענקו כמה צל"שים – כל אלה נשכחו במגירות, ולא נמסרו לזוכים. היום, במקום להתנצל בשם "מערכת הבטחון לדורותיה", מרהיב שר הבטחון עוז, ועושה טקסים של "סגירת מעגלים", בהם הוא "מעניק" את מה שכבר הוענק לפני יובל שנים. אנטומיה של חוצפה.

 • האם מערכת המשפט מסוגלת לעשות חשבון-נפש?
  19/9/2007 - כל אדם עושה חשבון-נפש אחת-לשנה. אצל היהודים יש יום-כיפור, ומדינת ישראל מדינת היהודים היא, שגם היא צריכה לעשות את חשבון-הנפש. אם ישנה מערכת ציבורית אשר צריכה להיות ראשונה לחשבון-הנפש – זו מערכת-המשפט, אשר השמירה על הערכים אמורה להיות בראש מעייניה. ...

 • גם יעקב טירקל מצטרף למשפחת הלטאות
  19/9/2007 - ערב יום כיפור בשנה שעברה הזמנתי את שופט ביהמ"ש העליון בדימוס יעקב טירקל להכות על חטאים שחטא כלפי. תשובתו הייתה דומה להחלטת שופט בבקשת פסלות, כאשר הוא יודע שערעור עליה יידחה מניה וביה. שיבחתי אותו על עצם ההתייחסות, אבל הוספתי כי תשובתו אינה מספקת, ...

 • אדמונד לוי עדיין לא מכה על-חטא. האם יכה השנה?
  18/9/2007 - לפני שנתיים הזמנתי את השופט להתנצל, אבל הוא לא הרים את הכפפה. מה חלקו האישי באבדן אמון הציבור במערכת המשפט? האם זה בכלל אכפת לו?

 • "האם חסינה מערכת המשפט בישראל מפני שחיתות?"
  15/9/2007 - תחת הכותרת הזאת התקיים ביום 7.6.2007 כנס אשר כותרתו אמורה להעיד על עצמה ועל האירוע עצמו. על הכנס ההוא – ועל אחרים כדוגמתו – נדבר בהזדמנות אחרת, אבל כאן אביא שלושה מסמכים אותם חילקתי לבאי הכנס, והם מדברים בעד עצמם. המאמר ה-1500 באתר.

 • חלום ה-actio popularis שלי – הדמוקרטיה האמיתית
  4/9/2007 - כנגד הצעותיו של שר המשפטים להחזיר על כנה את הדרישה ל"זכות עמידה" של העותרים לבג"ץ בא המימסד המשפטי, ומתבכיין על ה"פגיעה בדמוקרטיה". אנטומיה של חוצפה.

 • ביהמ"ש המחוזי זרנוגה גימ"ל, זה קל"ב
  4/9/2007 - מדוע קבע שר המשפטים כי בקשות-בהסכמה לדחיית הדיון בבית משפט מחוזי כלשהו תהיינה בסמכותו הייחודית של בית המשפט המחוזי בזרנוגה גימ"ל?

 • על חסינות השופטים כזרז לרצח שופטים
  29/8/2007 - במקום הזה התפרסם בשעתו מאמר היוצר זיקה הדוקה מדי בין פסק-דין מסויים לבין רצח השופט עדי אזר ז"ל. מדוע הורדנו אותו מהאתר?

 • גישור או פישור: איך לא ליפול בקומבינה של המגשר עם בית המשפט?
  15/8/2007 - השופט "מציע" לך ולצד השני ללכת ל"גישור". מה עושים עם זה?

 • על הפרס החדש לאהרן ברק: נו, בא.מ.ת.!!!
  7/8/2007 - אהרן ברק, חתן פרס לשכת עורכי הדין על תרומתו "לגיבוש הסימביוזה שבין היושבים בדין לבין הפרקליטים", מקבל עכשיו פרס א.מ.ת. על "תרומתו יוצאת הדופן להעלאת קרנם של המשפט ובית המשפט העליון בישראל וברחבי תבל".

 • אברהם ביניש, דורית בייזר, דניאל פרידמן
  24/7/2007 - על התגובות ההיסטריות והאחרות לביקורתו של שר המשפטים על אמירותיה של נשיאת ביהמ"ש העליון, דורית ביניש, במהלך הדיון בבג"ץ בעניין עסקת-הטיעון עם נשיא המדינה לשעבר, משה קצב

 • מה רוצים מאמנון דה-הרטוך?
  11/7/2007 - צודקים המגינים על הפרקליט הסוטר, אבל מעניין מה היו הם אומרים על בן למשפחת ניצולי-שואה אשר נתן סטירה לשופט בתגובה על אמירה הקושרת אותו לגרמנים או אפילו לנאצים: "הוא פגע בציפור נפשה של הדמוקרטיה"! והם היו צודקים, כי בית המשפט הוא אכן ציפור נפשה של ה...

 • עוד על פרשת משה קצב: הוי היורים לעצמם ברגל!
  8/7/2007 - המציבים "תנאים" לקבלת הודאתו של משה קצב במסגרת עיסקת-הטיעון אינם מבינים שהדרישות שלהם פועלות דווקא לטובתו – ולא לרעתו.

 • לשר המשפטים הפרופ' דניאל פרידמן: הזמנה לחוקק חוק נגד "תפירת תיקים"
  4/7/2007 - בניגוד למה שערן שנדר, פרקליט המדינה היוצא, ניסה "למכור" לנו, השר עצמו יודע היטב כי תפירת תיקים קיימת גם קיימת – הוא עצמו הרי התריע על כך *** נראה מה הוא יעשה עם מה שאנחנו מרימים לו להנחתה.

 • על התנהלותו של היוהמ"ש מני מזוז בפרשת הנשיא משה קצב: יכול היה להיות גרוע בהרבה
  30/6/2007 - יכול להיות שמזוז ואנשיו יכולים היו לעמוד על עיסקה "טובה" יותר, אבל אם קצב ואנשיו היו מתעקשים והולכים למשפט, מי יודע מה היו התוצאות *** מזוז ואנשיו הפנימו את מגבלות-האפשר, ולא נתפסו לשחץ וליוהרה אשר הביאה אותנו אלי אסון וקלון *** עם התצלום, כידוע, ...

 • פנייה אל היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לבחון את ההיבטים הפליליים, המשמעתיים והמקצועיים העולים מפנייתי אל הוועדה לבחירת שופטים, בעניינו של י
  23/6/2007 - "מה'סיפור' הזה נודף ריח רע, ריח של נקמנות במי שמותח ביקורת על מערכת המשפט, וריח של פזילה אל הוועדה לבחירת שופטים" *** פנייה אל היוהמ"ש לפתוח בחקירה פלילית ומשמעתית נגד השופטים יהונתן עדיאל, איילה פרוקצ'יה ומרים נאור *** הפנייה מתייחסת גם לסעיף 7(4...

 • שבתאי עזריאל מתנגד לקידומו של עוזי פוגלמן לביהמ"ש העליון; פוגלמן מגיב, אבל התגובה דווקא מחזקת את התנגדות!
  22/6/2007 - אפשר היה להבין אם מר פוגלמן היה אומר משהו כגון היום אני מבין שחיינו בשקר, שסובבנו בכחש והולכנו במירמה. שהייתה זו טעות, אבל אני נגמלתי ממנה ... אבל מר פוגלמן עדיין דבק בשקרים האלה – והכל מהמקפצה.

 • תזכורת לשר המשפטים, דניאל פרידמן: איילה פרוקצ'יה, חברת הוועדה לבחירת שופטים, אינה יכולה להשתתף בדיון על יהונתן עדיאל
  20/6/2007 - פרוקצ'יה הייתה אם-בית-הדין, שותפה בכירה ומוליכת-הדרך בפסק-הדין השערורייתי שנתן הקשקשן, ועדיין לא ברור אם ואיך יו"ר הוועדה מתייחס לכך.

 • "הטבות לא חוקיות לשופטי העליון" – האמנם שחיתות, ועד כמה?
  17/6/2007 - מי שמחפש את השחיתות ה"קשה" במקום בו היא לא נמצאת, פוגע במאמצים להדביר את השחיתות ה"רכה", השחיתות האמיתית, הנמצאת בכל מקום – אותה שחיתות אשר, כלשונו של הבדימוס יצחק זמיר, "דווקא היא מסכנת את החברה בישראל". אנטומיה של עבודה עיתונאית קלוקלת.

 • לשר המשפטים דניאל פרידמן: לפטר לאלתר את פרקליט המדינה היוצא, ערן שנדר
  16/6/2007 - לשיטתו של מר שנדר מי שכופר ב"אמת" (פראבדה) של השלטונות הוא לא "טועה", הוא שקרן – וזה אומר שאפילו אם צודק מר שנדר באמרו כי אין "תפירת תיקים" בפרקליטות, עדיין אין הוא יכול לכהן בתפקידו, אפילו דקה אחת.

 • דורית ביניש לא תוכל להשתתף בדיון על יהונתן עדיאל – היא כבר פסלה את עצמה בעניין הזה
  14/6/2007 - זה היה בשנת 2004. גם אז עמדה לדיון מועמדותו של יהונתן הקשקשן, וביניש נאלצה לפסול את עצמה

 • מי מנהל את משרד המשפטים: הדרג המדיני, או הדרג המקצועי?
  12/6/2007 - תשובה ליועץ לשר המשפטים: המינימום שאני מצפה לו הוא שהשר ייתן לי את זה בחתימת-ידו, שייתן לי מסמך בו הפרופסור דניאל פרידמן אומר "יש לי אמון מוחלט בשופטים" – ויחתום על כך. מסמך כזה יכול להיות מרתק מאוד.

 • האם דורית ביניש ואיילה פרוקצ'יה, חברות הוועדה לבחירת שופטים, יכולות להשתתף בדיון על יהונתן עדיאל?
  10/6/2007 - פנייה אל יו"ר הוולב"ש וחבריה: פרוקצ'יה הייתה אם-בית-הדין, שותפה בכירה ומוליכת-הדרך בפסק-הדין השערורייתי שנתן הקשקשן, והקשר האישי של של ביניש אליו הרי הוא ידוע ברבים

 • פנייה אל הוועדה לבחירת שופטים: יהונתן עדיאל, המועמד לבית המשפט העליון, הוא מושחת, נלעג, קשקשן – ואידיוט (וגם שקרן)!
  6/6/2007 - אני מזמין את הוועדה שלא לבחור בו לכהונה אליה הוא חותר, ואף להעמידו לדין משמעתי, ולפטרו גם מהכהונה הנוכחית, בביהמ"ש המחוזי, ולנקוט בצעדים דומים גם נגד חברותיו איילה פרוקצ'יה ומרים נאור

 • לשר המשפטים, דניאל פרידמן: תלונה על השופטים חיותה כוחן, דניאלה שריזלי ודניאל בארי, שופטיו של שר המשפטים לשעבר, חיים רמון
  17/5/2007 - התלונה מבוססת, איך לא, על מאמר שפירסם פרידמן עצמו, ערב כניסתו ללשכת שר המשפטים. האם הוא אמון על משנתו-שלו?

 • על השלטון באמצעות ועדות, ועל ועדת וינוגרד כמקרה פרטי
  8/5/2007 - ועדות המתמנות על ידי השלטון משולות לכלב-רועים אשר רץ לפני העדר, אבל פוזל כל הזמן לאחור, על מנת לראות לאן העדר הולך – ולהוליכו שמה. מהבחינה הזאת ועדת וינוגרד הייתה מעין "תאונת עבודה" של אהוד אולמרט ושות' – ואולי לא. אולי בהחמירה עימם היא נתנה להם נ...

 • האם עזמי בשארה אידיוט?
  4/5/2007 - הפעילות הפוליטית של ח"כ דאז עזמי בשארה בדמשק נעשתה מהמקפצה, לאור היום. יש המקבלים אותה כלגיטימית, יש הרואים אותה כבגידה, ולא על כך אדבר כאן, אלא על מה שגילו לנו עכשיו, לאחר ימי-מתח מורטי-עצבים ושיער.

 • לשר המשפטים דניאל פרידמן, ולנשיאת ביהמ"ש העליון דורית ביניש: הפסיקו לשחוק עד-דק את המנטרה "אמון הציבור בבתי המשפט"!
  25/3/2007 - הציבור עצמו זקוק ומשתוקק למערכת משפט שהוא יכול לתת בה את אמונו, ואילו מערכת המשפט, במודע ואולי אף בכוונת-מכוון, "בורחת מפני הכבוד", אבל מתבכיינת על שהכבוד, "כאיללללו", בורח מפניה.

 • לדורית ביניש: מי שרוצה עצמאות – בבקשה!
  17/3/2007 - אם "המערכת" רוצה "עצמאות" תקציבית, אני מוכן לתת לה צ'ק פתוח, אבל מי שמבקש צ'ק בלאנקו, שיתכבד ויציג לנו את הפרוגרמה שלו: מה הוא יעשה עם הכסף. אבל אהרן ברק, כאשר דיבר על "עצמאות המערכת" לא הציע פרוגרמה, וממשיכת-דרכו, דורית ביניש, גם היא עדיין רק מדב...

 • עוד על הפרוטוקולים – למען הדיוק: פרוטופארסות – של בית המשפט העליון: פנייה אל החשב הכללי, הד"ר ירון זליכה
  12/3/2007 - כל השנים בית המשפט העליון שדד את הנזקקים לשרותיו, והיום הוא שודד את קופת המדינה *** אני פונה אליך כמי שאמון על כך שהמדינה לא תפסיד אגורה המגיעה לה – אבל גם לא תגבה אגורה שאינה מגיעה לה.

 • כללי האתיקה לשופטים: משרד המשפטים חוזר בפעם השלישית על אותה השגיאה. האם השר החדש, דניאל פרידמן, יעצור את הסחף?
  10/3/2007 - ליהושע שופמן, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (חקיקה): אני לא יודע אם כב' השר שמע על מאמרו של הפרופ' ד' פרידמן, "משפח רמון" (ידיעות אחרונות, 2.2.2007); אם הוא שמע עליו – אם גם קראו בעיון; ואם קראו בעיון – אם גם הפנים את המסר שבו: שם קבור הכלב, וכדי לקיי...

 • יום כיפור משפטי
  6/3/2007 - המסמך הזה נכתב ופורסם לפני 32 (שלושים ושתיים!!!) שנה, על ידי מי שהיה אז חבר לשכת עורכי-הדין בעל ותק של חודש-חודשיים (!!!) בלבד – אולי אף פחות. לימדו אותו היטב, קיראו אותו שוב-ושוב – עוד נחזור אליו לא מעט.

 • אידיוטים, הלא תשאלו
  4/3/2007 - כאשר עובד-הציבור "אינו יורד לסוף דעתך" – למה הוא מתכוון? האם הוא אידיוט, או מיתמם? ומדוע הוא לא אומר רגע-רגע, למה אדוני מתכוון?

 • מה אתם רוצים מעדנה ארבל ומאסתרינה טרטמן? התארים שלהן כשרים למהדרין!
  3/3/2007 - בית המשפט העליון קבע תקדים מחייב (עליו חתומים 8 שופטים, בארבעה הרכבים שונים): אם אדם מציג את עצמו כעורך-דין – סימן שהוא עורך-דין, ומכאן אנו למדים שאם אדם מציג את עצמו כבעל תואר שני – סימן שהוא בעל תואר שני.

 • על החוק שמכין שר המשפטים, דניאל פרידמן, לביטול סמכותו של ביהמ"ש לבטל חוקי הכנסת
  27/2/2007 - אהרן ברק העניק לעצמו מדליה מפלאסטיק, ועימה הוא מסתובב ברחובה של עיר בחזה נפוח, ומכריז "אני מהפכן חוקתי, אני אקטיביסט שיפוטי!". את הלא-כלום הזה רוצים לשלול מממשיכי-דרכו, אבל רגשות התיעוב מאהרן ברק וממורשתו – יהיו מוצדקים ככל שיהיו – עדיין אינם סיבה...

 • על הראיונות שנתנו לתקשורת ילדיה של השופטת חיותה כוחן: על רבקה אהרוני, משה גל, דורית ביניש – ועל מה שהכוח והשררה עושים לבעליהם
  22/2/2007 - "התרת-הרסן" הכי גרועה שאפשר להעלות על הדעת כתוצאה משתיקתה של המערכת היא שמקורביו של שופט ייצאו כל בוקר אל התקשורת, להגן עליו מפני ביקורת כזו או אחרת, אבל אם שופט אכן זקוק להגנה שוטפת כזאת, סימן שהוא שופט גרוע, ואין לו מה לעשות במערכת המשפט.

 • "שרותים וטרינאריים" – או חיות-אדם?
  21/2/2007 - מה היה קורה אם רופאי-האדם של משרד הבריאות היו מתייחסים אל בני האדם כמו ש"רופאי" החיות של משרד החקלאות מתייחסים אל החיות?

 • מכתב לכבוד השופט בדימוס אליהו מצא
  12/2/2007 - קצין משטרה – איני מכירו ואף את שמו איני זוכר – אמר כי "צריך להשמיד את השופט צבי הרטל": מדוע כולכם – כל מערכת המשפט כולה – קפצתם אז על רגליכם האחוריות (גם כן מטאפורה, ברשותך)? מדוע לא אתה ואף לא אחד מחבריך למערכת המשפט יצאתם להגנתו של הקצין ומדוע א...

 • שופטים נכבדים, סלקו ידיכם מהתקשורת!
  10/2/2007 - השופטים יונקים משדיה של התקשורת, ואחר-כך, ברוב חוצפתם, הם נושכים לה את הפטמות *** אם אתם, השופטים, עד כדי כך חסינים מהשפעתה של התקשורת – מה לכם כי תלינו, ואם אינכם חסינים מהשפעתה של זו – מה לכם כי תשקרו.

 • לשר המשפטים דניאל פרידמן: מה שהם עשו לשמחה ניר, מחר הם יעשו גם לך!
  8/2/2007 - אם אני הייתי כותב ומפרסם את מה שאתה כתבת במאמרך "משפח רמון", היו משעים אותי לצמיתות, ובמצטבר לכך גם היו תולים אותי "לצמיתות או לפחות לעשר שנים", כי הם חכמים וחזקים על חלשים.

 • התרעתי על "מכה אנושה וכואבת" ולא אביתם שמוע – קיבלתם את דניאל פרידמן כשר המשפטים
  6/2/2007 - המינוי הזה הוגדר כ"יום הכיפורים של דורית ביניש", וכ"אצבע משולשת למערכת המשפט", והיא הרוויחה אותו ביושר.

 • על הכרעת-הדין במשפטו של חיים רמון (ד): על מראית פני הצדק, זכרונה לברכה
  5/2/2007 - מדברים עליה כעל מרכיב הכרחי בעשיית הצדק, אבל נותנים לגווייתה להרקיב בשדה.

 • על הכרעת-הדין במשפטו של חיים רמון (ג): על הקשקשנות של השופטים
  5/2/2007 - והשאלה שלי היא אם השופטים אכן הבינו שהם סתם מקשקשים, או שהם חשבו שהם פולטים את שיא החכמה – חכמה אשר תזכה אותם בכותרת מרשימה בעיתוני המחרת, לפני שיעטפו בהם דגים מלוחים בשוק הכרמל, ביום שלאחר מכן.

 • על הכרעת-הדין במשפטו של חיים רמון (ב): האמנם תיק של "מימצאי אמון"?
  5/2/2007 - כפי שציינתי לעיל, אכן, השופטים אוהבים מאוד להסתתר תחת סינורם של "מימצאי האמון", אבל ככל שהמשפט מורכב יותר, וככל שהעובדות מפורטות יותר, כן קטן משקלו היחסי של ה"אמון בעדים", וכן רב הסיכוי לקיומן של פירכות לוגיות בהנמקות התומכות במימצאים.

 • על הכרעת-הדין במשפטו של חיים רמון (א): האמנם "נקבעו" נורמה ו"מסר חד-משמעי"?
  5/2/2007 - במשפטו של חיים רמון לא נקבע שום חידוש נורמטיבי, אלא רק מימצאים עובדתיים, בתבלון של אמירות-אגב עם פזילה אל הכותרות של יום-המחרת.

 • בג"ץ "שלום עכשיו" בעניין מודיעין עילית: מה עניין ההוצאות העונשיות לטובת המדינה להפרת צווים
  20/1/2007 - חברות הבנייה ביקשו הקלה של צו-הביניים, מטעמים הומניטריים, אבל אצה להן הדרך, והן הפרו את הצו הקיים. השופטים קיבלו את הבקשה, אבל לא הסתפקו בנו-נו-נו על ההפרה, והטילו עליהן קנסות, להם הם קראו "הוצאות". האם הבג"ץ מוסמך לכך, או שצריך היה לפנות אל המשטרה?

 • הפרקליטות, פרשת חיים רמון והחזרתה להעיד של ה"מתלוננת": ניצחון, הפסד, הפסד-בכבוד או קבורת-חמור?
  6/1/2007 - מה יכולה התביעה להרוויח מהחזרתה של ה' אל דוכן העדים, ובמה היא מסתכנת?

 • על "קצת שכל ישר בבקשה": נאום תשובה לד"ר ישראל בר-ניר
  31/12/2006 - השופטים הם אותם השופטים, ומי שמשבח את תרבות השפיטה שלהם – ואת היותם כ"עזרו ומגינו" של האזרח בריבו עם השלטון – כאשר הפסיקה שלהם היא לטעמו, אל יתפלא אם בבוקר-המחרת הוא יתעורר עם פשפשים * אנטומיה של שעון מקולקל, המראה לפעמים את השעה הנכונה

 • משרד המשפטים ממלא פיו מים גם בעניין השופטת גיליה רביד, או: שמור על המעט שיש לי
  28/12/2006 - פנייתי אל שר המשפטים ליזום את הדחתה של השופטת מטעמים מקצועיים גולגלה – אוטומטית – אל הטובה-למי שטרסברג-כהן, אשר אין לה סמכות לטפל ביכולותיהם המקצועיות של השופטים. מה הלאה?

 • אהרן ברק, קשקשן בלתי-נלאה (ג): כמה שנים צריך כדי לומר בלה-בלה-בלה?
  28/12/2006 - אהרן ברק, הנשיא-בדימוס, וחבריו הנשיאה דורית ביניש והמשנה-לנשיאה אליעזר ריבלין, נזקקו לכמעט חמש שנים כדי להגיד שחוקיותו של סיכול ממוקד זה או אחר תלוייה "בנסיבות המקרה" ...

 • חברי הכנסת: אהרן ברק רימה אתכם, הונה אתכם, הוליך אתכם בכחש!!!
  3/12/2006 - אמרתי לכם: אל תשתפו את הכנסת במשחק הישרא-בלוף הזה, אבל אתם הצבעתם בעד חוק ה"אתיקה" של השופטים – ונתתם לאהרן ברק את "מתנת הפרידה" שהוא כלל לא התכוון להשתמש בה *** המאמר ה-900 באתר

 • הפרופ' אסא כשר, מיוחד להאתר של קימקא: האם להשאיר את האתיקה השיפוטית בידי השופטים עצמם?
  26/11/2006 - "תפיסה סדורה בדבר עצם המקצועיות אינה נתונה לגיבוש בידי הקהילה המקצועית עצמה, כיוון שמדובר במה שחורג בהחלט מגבולותיה".

 • המלצות לחברי ועדת החוקה, חוק ומשפט, איך לארח את דורית ביניש
  6/11/2006 - הרשו נא לי להשיא לכם עצה, מנסיוני הדל, ואני מסתמך, בין השאר, על פגישתה של ועדה זו (בקדנציה הקודמת) עם נציבת תלונות הציבור על שופטים (ביום 28.8.2005), ועם שר המשפטים הקודם, חיים רמון (ביום 14.6.2006).

 • שימוע לכל: על הצעת חוק זכות השימוע
  15/1/2006 - יו"ר ועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת, חה"כ פרופ' אמנון רובינשטיין, מתווכח-מתמקח (הארץ, 18.8.1999) עם שר המשפטים, עם היועץ המשפטי לממשלה, ועם פרקליטות המדינה על היקף השימוע שיוענק לפי הצעת חוק זכות השימוע. אנחנו גורסים שימוע-לכל!

 • ראו איזו מדינה מטורפת
  5/7/2005 - "שני אסירים ירדנים מוחזקים בכלא השרון חודשים ארוכים לאחר שסיימו לרצות את עונשם, כיוון ששירות בתי הסוהר (שב"ס) וצה"ל לא הגיעו להסכמה מי ישלם את הוצאות העברתם לגבול"

 • מה קרה ב-עמותת אמיתי ?
  ביקורת על תנועת אומ"ץ

  חברי אומ"ץ פעלו במשך שנים בניגוד לתקנון

  תקנון אומ"ץ מיום הקמתה היה תקנון מצוי, לפיו חובה לדחות אסיפה כללית בשבוע אם אין מניין. חרף זאת חברי אומ"ץ התעלמו מהוראת תקנון זו כפי שמומחש בפרוטוקול האסיפה הכללית משנת 2012. זה נוהג פסול שהשתרש במשך שנים, תוך התעלמות מופגנת מביקורת שנכתבה ונאמרה במפורש ע"י חלק מחברי העמותה. הנהלת אומ"ץ התעלמה גם מהפרת הוראות נוספות של התקנון, שמחייב את כלל חברי העמותה.


  © כל הזכויות שמורות

  אפשר להפיץ דף זה באמצעות דואר אלקטרוני, לשמור במחשב האישי, להוריד משרת אינטרנט ולהציגו בפני קהל. כל זאת מבלי לשנות או לפגוע במבנה הדף.
  על דף זה חלים חוקי זכויות יוצרים. אין לערוך אותו ו/או לעשות בו כל שימוש שלא למטרות שלשמן נועד.