פרסומים של אומ''ץ בנושא אנטנות סלולריות פורום החברות הסלולריות

אם אין לכם עצבים חזקים אל תקליקו על הקישור הבא: נכון שהצרצור הזה מרגיז?

רשות ההגבלים העסקיים איימה במרץ 2005 לסגור את פורום החברות הסלולריות, אבל בינתיים הן ממשיכות להטעות את הציבור ולטעת בו תקוות שווא. מדוע חברות הסלולר מסבסדות מדידות קרינה של "מודדים מוסמכים"?

צילום מסך של דף הבית בפורום החברות הסלולריות
החברות הסלולריות מעלימות מהציבור מידע הנתון בידן בעניין קרינה סלולרית המסקנה המתבקשת: חברות הטלפון הסלולרי דואגות להסתיר מידע מהציבור הרחב בנושא קרינה בלתי מייננת חברות סלולריות מתכחשות למידע המעיד על נזקים מקרינה של מערכות טלפון סלולרי

כמה נקודות למחשבה:

 • כעת לאחר אישור תקנות הקרינה הבלתי מייננת טוענות החברת הסלולריות כי היה מחטף בעניין איסור התקנת אנטנות במרפסות. אנחנו יודעים היטב כי טענה זו של החברות הסלולריות אין לה על מה שתסמוך. שכן הדרישה לאיסור התקנת אנטנות במרפסות הופיעה בטיוטה הראשונית שהגיש משרד להגנת הסביבה בסוף ספטמבר 2007. אמנם במהלך התקנת התקנות דרישה זו הוסרה אך הוכנסה שוב במהלך הדיונים להם היו שותפים נציגי החברות הסלולריות.

  למגינת ליבן של החברות הסלולריות ארבע הערים (ירושלים, רעננה, הרצליה ואשדוד) החליטו כי לא יתירו עוד הקמת אנטנות קטנות בשטחן. ההתנגדות של הערים נובעת מהניצול לרעה שעשו חברות הסלולר במתקני גישה אלחוטית, ללא יידוע הציבור וללא צורך בקבלת היתרי בניה. הפטור ניתן בשעתו לחברת בזק ומעוגן בחוק הבזק. כאמור החברות הלולריות ניצלו זאת לרעה וכעט שוקלים בכנסת ביטול הפטור.

 • בין היתר מתייחסות החברות הסלולריות לעוצמות הקרינה המותרות, באומרן: "סף החשיפה המומלץ ע"י ארגון הבריאות העולמי". זו הודעה מטעה. שכן, עלול להשתמע ממנה כי ארגון הבריאות העולמי ממליץ לחשוף אותנו לקרינה.

  האמת היא שארגון הבריאות העולמי מעולם לא קבע "סף חשיפה מומלץ" ובוודאי שגם לא המליץ לנו להיחשף לקרינה מטלפונים סלולריים.

  ארגון הבריאות העולמי נתן הנחיה (guidance) המציינת את שטף ההקרנה המירבי, אשר מעליו תגרם פגיעה ודאית ברקמה חיה כתוצאה של חימום.

 • ארגון הבריאות העולמי מעולם לא פרסם כל ממצא רשמי מחייב או מנחה בעניין אפקטים א-תרמיים של קרינה בלתי מייננת (ממערכות שידור רדיו). נהפוך הוא, ארגון הבריאות העולמי מפרסם כי "לא הוכח נזק" ברמות הקרנה א-תרמיות. בכך קיבע ארגון הבריאות העולמי את מה שהוחלט בשרירות לב בשנת 1998.
 • ארגון הבריאות העולמי מתעלם מעקרון הזהירות המונעת ומעשרות המחקרים המוכיחים נזקים לרקמה חיה כתוצאה של קרינה בלתי מייננת בעוצמות א-תרמיות.
 • המשרד להגנת הסביבה קבע (באופן שרירותי) כי שטף ההקרנה ממתקני שידור יוגבל ל-10% מערך ההקרנה המירבי שבו יש פגיעה ודאית, עפ"י המלצת ארגון הבריאות העולמי.
 • משרד הבריאות ממלא פיו מים ואינו מתייחס כלל למחקרים הרבים שנעשו עד כה.
 • מדוע משלמות החברות למודדים? - האם אתם מקבלים מתנות חינם לא ולא!!!
  נכון, אתם משלמים פחות כסף על ביצוע מדידה, אבל עלולים לשלם בבריאות שלכם ושל ילדיכם.
  ראו, הוזהרתם!

 • כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול אודות אנטנות סלולריות

  פורום החברות הסלולריות מיידע את הציבור

  המסקנה המתבקשת: חברות הטלפון הסלולרי דואגות כי מידע חשוב מוסתר מהציבור הרחב בנושא נזקי קרינה בלתי מייננת.
  חברות סלולריות מתכחשות למידע המעיד על נזקים הנגרמים כתוצאה מקרינה של מערכות טלפון סלולרי.